8 חופים בנתניה יקבלו את תו הדגל הכחול לשנת 2023 תמונה: אקואושן

השנה הוכרזו בנתניה 8 חופים בנתניה כזכאים לקבל את התו הסביבתי הבינלאומי, הקובע כי הם עומדים בקריטריונים בנושאי איכות הסביבה ואחריות חברתית

56 אתרים הכוללים 2 מרינות ונמל אחד הוכרזו השנה כאתרי דגל כחול בישראל. בנתניה הוכרזו 8 אתרים הכוללים את חוף צאנז, חוף העונות, הרצל, אמפי, סירונית צפון (א'), סירונית דרום (ב'), חוף לגון וחוף פולג
בין הקריטריונים הרבים שנבחנו, בולטים אלו הנוגעים לניהול והפרדת פסולת, נגישות קלה לציבור ולאנשים עם מוגבלות, הקפדה על איכות מי הרחצה, ניקיון החוף וסביבתו ועוד.

תוכנית "הדגל הכחול" הפועלת בכ-50 מדינות בעולם, פרסמה את רשימת אתרי החוף אשר זכו לקבל את התו הסביבתי היוקרתי והבינלאומי. מדובר באחד מתווי התקן המוכרים והמוערכים ביותר בעולם בתחום איכות הסביבה, המוענק לחופים, מרינות ולמפעילי סירות תיירותיות בנות קיימא. החופים הזוכים לקבל את התו הסביבתי היוקרתי, נדרשים לעמוד מדי שנה בקריטריונים בינלאומיים מחמירים השמים דגש על נושאים כגון איכות המים, ניקיון ותחזוקת החוף, פעילויות חינוך סביבתי, בטיחות, נגישות וניהול סביבתי.

מי שמפעילה את תוכנית הדגל הכחול בישראל היא עמותת אקואושן (EcoOcean), הפועלת לשימור והגנה על הסביבה הימית של ישראל.

מטרת התכנית, הינה לעודד מודעות סביבתית ולקיחת אחריות על שמירת הסביבה החופית והימית בקרב משתמשי החופים, הקהילות המתגוררות בסביבתם ובקרב הרשויות והארגונים העוסקים בניהול החופים.
הנפת הדגל הכחול מעניקה חותמת רשמית לכך שהחוף או המרינה הנם ידידותיים לסביבה, וכי הרשות המקומית האחראית על החוף או המרינה, מובילה בנושאי ניהול סביבתי ושירות לתושבים.
יניב בלייכר, מנהל המחלקה לניהול סביבתי בעמותת אקואושן "זו השנה ה-11 שאקואושן מעניקה את הדגל הכחול לחופים ולמרינות בישראל ועם התרחבות התוכנית יתנוסס השנה הדגל הכחול מנהריה בצפון ועד אילת בדרום. אקואושן תלווה את הרשויות המקומיות במהלך העונה כדי להבטיח ניהול מתקדם של אתרי הדגל הכחול בישראל, תסייע להן בהגשמת מטרות התוכנית ותפעל איתן יחד לשמירה על הסביבה החופית של ישראל".