ביקור יורש העצר האיראני, רזא עלי פהלווי בנתניה תמונה: עיריית נתניה

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, אירחה ביום חמישי האחרון יחד עם השרה, גילה גמליאל, את יורש העצר האיראני, רזא עלי פהלווי ורעייתו

יורש העצר, בנו הבכור של השאה האיראני שהודח בהפיכה בשנת 1979, הגיע לנתניה במסגרת ביקורו בארץ וסייר בשוק העירוני שם מוצג ציור הקיר החדש של מפגינה איראנית שעינה הימנית נעקרה ע"י המשטר, זאת תחת הכותרת, נשים, חופש, חיים- women life freedom כפי שנקראות ההפגנות האזרחיות באיראן שנהוגות ומובלות בעדי הנשים האיראניות בעיקר על זכותן לחופש וחירויות הפרט.

מדובר בציור קיר במסגרת מיזם של הומאן חלילי, אישיות רדיו מוכרת בעולם אשר נולד באיראן כמוסלמי ועם נפילת השאה ברח כילד עם אמו לארה"ב. חלילי החל מיזם של ציורים ברחבי העולם למען הנשים האיראניות המובילות את המחאה העממית באיראן. הוא מאתר אומנים מקומיים ודואג ליצירת ציורי קיר שמנציחים נשים באיראן שעינן הימנית נעקרה על ידי המשטר.

בישראל, בכוונתו לייצר 18 ציורי קיר כאלה (18=חי) כדי להמחיש שיש אמפתיה לעם בישראל לסבל של העם באיראן. כך הוא מאמין שניתן לייצר גשר בין העמים שכן העם אינו האויב אלא המשטר. מי שמלווה את חלילי במיזם היא חברת הכנסת לשעבר, רות וסרמן אשר פנתה לצורך הציור בנתניה לסגן ראש העיר אפרים בולמש שקידם את הנושא מתחילתו ועד סופו.