פרנק חיים שאואט, חובש בכיר במד"א, הלך לעולמו פרנק חיים שאואט ז"ל

חובש בכיר מתנדב במד"א פרנק חיים שאואט ז"ל הלך לעולמו "חיי אדם היו חשובים לו יותר מהכל״ 

מגן דוד אדום מרכין ראש על מותו של חובש בכיר מתנדב מד"א פרנק חיים שאואט ז"ל, תושב נתניה. פרנק ז"ל היה מתנדב ותיק בתחנת מד"א בעיר ובמשך השנים סייע להציל את חייהם של אלפי אנשים. פרנק ז"ל, נפטר הלילה (ד') בבית החולים לאחר מאבק במחלה קשה כשהוא בן 49 ונטמן בבית העלמין 'ותיקים'. הוא הותיר אחריו אמא, אחות ואח, אישה, 4 בנות ובן.

פרנק חיים שאואט ז"ל עלה לישראל בתחילת שנות ה-2,000 מהעיר רוני שבצרפת. מתוך רצון עז לשרת את המדינה ולעזור לחברה בישראל ומכיוון שלא גויס לשירות צבאי, הצטרף בשנת 2010 לקורס חובש רפואת חירום במגן דוד אדום ושימש ככונן תגובה מיידית על אופנוע חירום וכנהג אמבולנס ובהמשך אף סיים בהצלחה קורסים חובשים בכירים. בעקבותיו, גם שלושת ילדיו התנדבו בארגון ולאורך השנים גייס אנשים נוספים להתנדב והסביר להם עד כמה זה חשוב. בתקופת הקורונה ולמרות מצבו הבריאותי, נרתם לסייע במלחמה בנגיף הקורונה וסייע בכל יום מבוקר ועד ערב בדגימות אזרחים לזיהוי נגיף הקורונה במטרה למגר את המגיפה.

חובש רפואת חירום במד"א לורן שמבה אשר הכיר את פרנק ז"ל שנים רבות סיפר על אופיו המיוחד: "פרנק ז"ל היה בן אדם זהב. אין מילים לתאר את אופיו הרגוע. בתקופת הקורונה הוא סייע לאנשים רבים ובהמשך הצטרפתי דרכו למד"א כדוגם קורונה. באחד הימים פרנק ז"ל סיפר לי שהוא רשם אותי לקורס מד"א שמתחיל ממש למחרת וכשאני אסיים אותו אוכל להתנדב באמבולנסים ולהציל חיים, בזכותו. פרנק ז"ל תמיד עזר לכל מי שהיה צריך, אני זוכר את אחד מימי הכיפור שבהם הוא הוזעק לסייע לאישה שכרעה ללדת ובלי היסוס הוא עזב את הכל ומיד בא לעזור. פרנק ז"ל היה אדם שאנשים היו חשובים לו יותר מהכל. יהי זכרו ברוך".

יו"ר ועד סניף מד"א בנתניה, אהרון זילברמן ספד: "קשה לדבר על פרנק ז"ל בזמן עבר, הוא היה אדם שתמיד נתן מעצמו, היה זמין לכל משימה, תמיד עם חיוך, בשגרה ובחירום, אף פעם לא קיבלנו ממנו תשובה שלילת ואפילו בתקופה האחרונה היו ימים שהוא הרגיש יותר טוב וביקש לחזור ולצאת ככונן תגובה מיידית ולהציל חיים, רק כדי לתרום עוד קצת לאחר. לכתו של פרנק ז"ל היא אבדה קשה למשפחתו ולנו בתחנת מד"א בעיר. תנצב"ה."

יוסי רכאח מנהל מרחב שרון במד"א ספד לו: "רוח ההתנדבות של פרנק ז"ל פרצה ממנו החוצה בכל יום ואי אפשר היה לפספס זאת. תמיד היה מוכן להתייצב ולסייע במה שצריך. זכינו במד"א למתנדב ערכי שכזה. בשם עובדי ומתנדבי תחנת מד"א בנתניה אני רוצה לשלוח תנחומים למשפחתו."