ארכיון | צילום: דוברות המשטרה שנת 2021: הכי הרבה תאונות במעורבות נהגים צעירים ארכיון | צילום: דוברות המשטרה

בנתניה מספר התאונות בשנת 2021 הוא הגבוה ביותר בשש השנים האחרונות

ארכיון | צילום: דוברות המשטרה 

מנתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס עולה כי בשנת 2021 אירעו ברחבי הארץ 133 תאונות דרכים קטלניות, בהן לפחות אדם אחד נהרג, במעורבות של נהג צעיר, מדובר במספר התאונות הגבוה בכל שנות העשור החולף (2012-2021). 47 מן התאונות הקטלניות אירעו בתחום העירוני.

בנתניה אירעו 695 תאונות דרכים במעורבות נהג צעיר (גילאי 15-24) בעשור האחרון (2012-2021), עשר מהן תאונות קטלניות (בהן נהרג לפחות אדם אחד). בשנת 2021 אירעו בעיר 76 תאונות במעורבות נהג צעיר, מדובר במספר התאונות הגבוה בעיר בשש השנים האחרונות.

ד"ר ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: נהגים צעירים מעורבים באלפי תאונות בכל שנה, ורבים מוצאים בהן את מותם. הנתונים מראים כי שנת 2021 הייתה קטלנית במיוחד ולאור זאת חייב משרד התחבורה והבטיחות בדרכים להתייחס ולטפל בצורה ממוקדת במאפיינים של קבוצת נהגים זאת. במקביל המשטרה חייבת להגביר את האכיפה על ידי הוספת ניידות ושוטרים בדגש על אזורי הבילוי של האוכלוסייה הצעירה ובאופן ממוקד בסופי השבוע. נהיגת צעירים מאופיינת לרוב בחוסר יכולת התמודדות עם סיטואציות שונות של נהיגה וצפייה מראש של תרחישי הסכנה שעלולים להתקיים ובשל כך הם פגיעים יותר. רבות מהתאונות שבהן הצעירים מעורבים מתרחשות בשעות הלילה ולאחר הבילויים והטיפול באוכלוסייה זאת צריך להיות בהתאם על מנת להציל את חיי הנהג הצעיר הבא".