אורי גלר הושק בית הספר "בנימין רוטמן שבילי העמק" לחינוך המיוחד אורי גלר

בית הספר שפרירים א' במועצה האזורית עמק חפר המשרת תלמידות ותלמידים עם צרכים מיוחדים מ-41 רשויות, נפתח רישמית במבנה חדש ומושקע תחת השם "בית הספר בנימין רוטמן שבילי העמק"

הושק בית הספר "בנימין רוטמן שבילי העמק" 

בטקס מרגש במעמד שרת החינוך ד"ר יפעת שאשא ביטון, שר הרווחה והביטחון החברתי, מאיר כהן, ראש המועצה האזורית עמק חפר ד"ר גלית שאול, יו"ר אלומות אור רוברט זינגר, וראשות וראשי רשויות, נחנך בית הספר שפרירים א' במשכנו החדש ביכון, בשם חדש: "בנימין רוטמן שבילי העמק". בבית הספר, המשרת תלמידות ותלמידים מעמק חפר ומ-41 רשויות נוספות, לומדים כ-170 תלמידים. לאחר שנים רבות בית הספר עבר ממשכנו הוותיק בגבעת חיים איחוד – למבנה חדש ומתקדם.

בית הספר "בנימין רוטמן שבילי העמק" נחשב לבית ספר מוביל בתחומו, ואף זכה בפרס החינוך לשנת תשע"ח מטעם המנהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך. במבנה החדש שנחנך היום הושקעו עשרות מיליוני שקלים, כך שיהיה מותאם לצורכי התלמידים. הוא אף נהנה מתרומתו הנדיבה של ארגון "אלומות אור" לטובת הצטיידות, קידום תכנים חינוכיים, אביזרים פדגוגיים ומתקנים ברמה הגבוהה ביותר, לקידום התפתחותם ועצמאותם של תלמידי בית הספר. בית הספר נבנה לפי התפיסה הפדגוגית ובהתאמה לצורכי התלמידים, והוא כולל מרחבי למידה חדשניים, מטבח וחדר לימוד בישול, חדר אוכל. כמו כן קיימים בו מתחם של גינה לימודית, סדנאות אומנות, עיצוב שיער, מוסיקה, קולנוע, נגרות, מרכז בעלי חיים, תיאטרון, עיצוב אופנה, רובוטיקה וחדרי טיפול.

שרת החינוך ד"ר יפעת שאשא ביטון: "זהו יום חג כפול ומכופל. חנוכה כבר החל להאיר את הבתים במדינה, ובית הספר המיוחד הזה בעמק חפר, עם תלמידיו מ-41 רשויות נוספות, מביא אור גדול על האזור כולו. שנים ארוכות של ציפייה ונחישות, של כל השותפים הנפלאים בפרויקט, מסתיימות עם כניסה ברגל ימין לבית שמרחיב את הלב. זו תקופה מאתגרת, אבל, אם כל אחד מאיתנו יעשה כל שביכולתו לשמור על עצמו נוכל להמשיך ולשמור עבורכם על שגרה ברוכה של לימודים ובכלל. חנוכה שמח!"

שר הרווחה מאיר כהן: "פתיחת בית ספר זה יום חג יותר מכלל החגים שלאורך השנה, כי בסופו של דבר אנחנו מביאים פה משהו שהוא הלב הפועם של הערים, היישובים והמועצות שלנו. אני רוצה להודות לכל הצוות החינוכי שכאן, אין אתגר יותר גדול ממה שאתם עושים. יש לכם הזדמנות פז, להתעורר כל בוקר ולדעת שמה שאתם עושים זה דבר גדול ובשום מקום אחר לא ניתן לעשות. אני תמיד אהיה השותף שלכם לכל דבר טוב. מזל על פתיחת בית הספר החדש וחג שמח!

ראשת המועצה האזורית עמק חפר ד"ר גלית שאול אמרה כי "אני שמחה שהגענו לרגע הכה משמעותי הזה. בית הספר שפרירים א', שנקרא מעתה 'בנימין רוטמן שבילי העמק' הוא מוסד חינוכי איכותי ביותר, וכעת גם התנאים הפיזיים יהלמו את אלה הפדגוגיים. היו לא מעט מכשולים ועיכובים בדרך להקמת בית ספר, אבל הצלחנו להתגבר עליהם בשיתוף פעולה של משרדי החינוך והתחבורה, המועצה, ועד ההורים, הנהלת בית הספר וארגון אלומות אור. כל זאת, על מנת לתת לתלמידות ולתלמידי בית הספר את המענים הטובים ביותר. אני מאחלת לצוות החינוכי, להורים וכמובן לתלמידי בית הספר 'בנימין רוטמן שבילי העמק' הרבה הנאה והצלחה במבנה החדש וחג חנוכה שמח!".

רוברט זינגר, יו"ר אלומות אור: "אנחנו מאוד מתרגשים לחנוך את בית הספר החדש 'בנימין רוטמן שבילי העמק' ושמחים שכל הצדדים המעורבים לבסוף הצליחו לשתף פעולה יד ביד לטובת המטרה החשובה מכל- חינוך ילדים עם צרכים מיוחדים. ארגון אלומות אור המקדם מצוינות בחינוך המיוחד מלווה זה מכבר את בית הספר ואנו שמחים שהצלחנו לקחת חלק בקידום המאבק לפתיחת בית הספר החדש שיהיה בית חינוכי ברמה הגבוהה ביותר לתלמידים. אנו מאחלים הצלחה רבה לסגל המסור של בנימין רוטמן שבילי העמק, הצלחה לכל התלמידים הנהדרים, ומודים לכל שותפינו."