בית ספר אלדד | צילום: רן אליהו  כיתת מחוננים אל אזורית בבית הספר אלדד בית ספר אלדד | צילום: רן אליהו 

מינהל החינוך יפעיל, זו השנה הרביעית, כיתת מחוננים על אזורית בתיכון אלדד. ראש העיר, מרים פיירברג-איכר "כיתת המחוננים הינה צעד חשוב בשורת השינויים הפדגוגיים שערכנו במערכת החינוך

בית ספר אלדד | צילום: רן אליהו 

התוכנית למחוננים מיועדת לתלמידים העולים לכיתה ז'. לכיתה יתקבלו תלמידים שיעברו את מבחן הקבלה מטעם האגף למחוננים ומצטיינים של משרד החינוך וכן בתום ראיון קבלה שייערך עם הצוות הפדגוגי של בית הספר, בכפוף כמובן למקום פנוי בכיתה.
המבחן כרוך בתשלום הורים.
תוכנית הלימודים מופעלת על ידי האגף למחוננים ולמצטיינים במשרד החינוך, בשיתוף מינהל החינוך ובית הספר אלדד, בראשותו של אודי פרידריך ונועדה לאפשר לתלמידים לפתח מצויינות אישית, ערכית וחברתית לצד פיתוח כישורי מנהיגות ואחריות לסביבה ולזולת.
לדברי רכזת התוכנית באלדד, סימה זפרני אונגר, בכיתות מלמדים מורים אשר עברו הכשרה של העמקת הידע המקצועי ופיתוח מומחיות בעבודה עם תלמידים מחוננים באמצעות היכרות מעמיקה עם המאפיינים והצרכים של אוכלוסיית התלמידים ופיתוח גישה כוללת (הוליסטית) תוך הבנה והתייחסות לצורכיהם הייחודיים בתחום הקוגניטיבי, הרגשי והחברתי. המורים מומחים בכלים פדגוגיים ודידקטיים עבור אוכלוסיית תלמידים זו.
תוכניות הלימודים מיוחדות בכך שהן נשענות על תוכנית הלימודים הרשמית הרגילה ללא האצה, אלא כוללת מרכיבים של העשרה, הרחבה והעמקה, כולל שעות תוספתיות והעשרה בתחומים שונים.
"שיטות ההוראה בכיתה מתייחסות למאפייניהם הקוגניטיביים של התלמידים, לצרכים ולמיומנויות אשר יידרשו במאה ה-21 בכל תחומי הדעת והלימוד. התאמה זו נועדה לפתח את הפוטנציאל הגבוה של התלמידים לכדי מיומנות גבוהה, לעודד ולתרגל את היצירתיות ולשמר את המוטיבציה הלימודית והסקרנות, כך שהתלמידים ייהפכו לאוהבי למידה בוגרים המסוגלים להתמודד בהנאה עם משימות למידה קשות ומאתגרות.
"לכל מקצוע נכתב סילבוס אשר מהווה מסמך המקשר את התלמידים עם מה שמצופה מהם. הסילבוס הוא כלי עזר לשיפור ההוראה, כלי מארגן ויוצר מפת דרכים לתלמיד וקו מנחה למורה." כך זפרני אונגר.

ראש העיר, מרים פיירברג-איכר: "כיתת המחוננים הינה צעד חשוב בשורת השינויים הפדגוגיים שערכנו במערכת החינוך, לרבות פתיחת מגמות של מדעים, אמנות וספורט בכל אחד מבתי הספר התיכוניים וכמובן – הגברת המצויינות בתחומי הלימוד השונים, כדי לסייע לתלמידי העיר בפיתוח סקרנותם ובמיצוי יכולותיהם האישיות."

אתי דהן, ראש מינהל חינוך וחברה: "יש לברך על כיתת המחוננים באלדד. ההון האנושי שלנו הינו המפתח לחברה איתנה.
התלמידים המחוננים באלדד יממשו את הפוטנציאל שלהם ויהוו כוח חשוב להמשך פיתוחה של העיר נתניה ולהמשך שגשוגה של מדינת ישראל. ההון האנושי הוא המקור לפיתוח מיזמים פורצי דרך, לקידום חדשנות, לטיוב החברה ואיכות החיים בה. מאחלת הצלחה גדולה לתלמידים המאותרים והצלחה לצוותי החינוך במסלול."