המכללה האקדמית נתניה מכללת נתניה מציגה: תואר שני בניהול מערכות בריאות תמונה: יח"צ

המועצה להשכלה גבוהה אישרה למכללה האקדמית נתניה לפתוח תכנית לימודים חדשה לתואר שני M.H.M בניהול מערכות בריאות כבר החל משנת הלימודים הקרובה. התכנית מורכבת מ-4 סמסטרים ומתאימה לעובדים מהתחום הרפואי.

התואר מפתח מיומנות ומקצועיות בתחומי ניהול במערכות הבריאות, כגון: ניהול הרפואה בקהילה, ניהול בתי חולים, ניהול מחלקות ויחידות, ניהול מרפאות ומכונים, ניהול יחידות פרה-רפואיות, ניהול משאבי אנוש ופסיכולוגיה חברתית בניהול מערכות בריאות.

חינוך ומצויינות - מכללת נתניה מציגה: תואר שני בניהול מערכות בריאות

תכנית הלימודים, הנפרסת על פני ארבעה סמסטרים, מתאימה לרופאים, אחיות, עובדים פרא-רפואיים, טכנאי רנטגן, אנשי לוגיסטיקה ומנהל, ותאפשר להם לכהן כמנהלים במוסדות של במערכת הבריאות. את התואר יוביל נשיא איגוד מנהלי בתי החולים פרופ' יעקב הרט, מומחה במנהל רפואי, שכיהן כראש החוג לאפידמיולוגיה ורפואה מונעת באוניברסיטת תל אביב. כמו כן כיהן כמנהל מחוז פתח תקווה, מנהל בית חולים השרון, מנהל בית החולים לווינשטיין וכיום יו"ר איגוד מנהלי בתי חולים.

"אנו פותחים את מסלול הלימודים החדש מתוך שאיפה שישראל תהיה כמו כל מדינה מערבית מתקדמת שבה משקיעים משאבים רבים בלימודי בתחום זה על מנת לחסוך לטווח הארוך", אמר פרופ' הכט. "ניהול יעיל של מערכת הבריאות ישפיע לטובה על בריאות החברה וישפר את השירות לאזרח. הכשרת עתודה מהסוג המדובר, תהווה עידוד וחיזוק לניהול הרפואי ותתרום לחברה צודקת יותר בישראל".