התכנסות ראשונה של עובדי האגף  שואפים לטוב ביותר התכנסות ראשונה של עובדי האגף 

במטרה להמשיך לצמצם את מימדי הנשירה ממוסדות החינוך בנתניה, אוחדו מחלקות קידום נוער וביקור סדיר במינהל החינוך. ראש מינהל חינוך טובה דולב "נלחמים על כל תלמיד" 

התכנסות ראשונה של עובדי האגף 

מינהל החינוך איחד את מחלקות קידום נוער וביקור סדיר, במטרה להמשיך ולצמצם את מימדי הנשירה בעיר ולתת יד לכל המשפחות, ילדים ובני נוער, שצריכים להשתלב בדרך מיטבית במערך החינוכי בעיר, לקראת סיום מוצלח של לימודיהם, גיוס לצה"ל ובכלל. נתניה מדורגת היום ב 0.6% נשירה כאשר הממוצע הארצי עומד על 1.5%.

האגף מעניק מענה לילדים ונוער המתמודדים עם קשיים בתפקוד היום יומי בבית הספר, ילדים וצעירים שיכולים וצריכים להצליח וזקוקים לליווי נוסף של המערכת.
טובה דולב, ראש מינהל החינוך ציינה כי מאז כניסתה לתפקיד ובהנחיית ראש העיר, מרים פיירברג-איכר נלחמת מערכת החינוך על כל תלמיד בעיר ועושה כל מאמץ כדי לצמצם את מימדי הנשירה ממערכת החינוך.

האגף בראשותו של איתן בר לב - כולל מערך של קציני ביקור סדיר ועובדי קידום נוער שעובדים יחד עם מערך החינוך הפורמאלי ומשולבים בתוכו. תפקידם לאתר וללוות תלמידים בסכנת נשירה ממערכות חינוכיות תוך קידום זכותו של כל תלמיד ללמוד במסגרת שתאפשר לו לממש באופן מיטבי את הפוטנציאל האישי שלו.

האגף כולל רשת של מועדוני נוער, המהווה מוקד משיכה לבני נוער בסיכון ובכלל. המועדונים מהווים מרחב מוגן המאפשר יצירת קשרים איכותיים עם אנשי הצוות ונערים בני גילם. לדברי בר לב, המועדון מאפשר מקום לפעילות קבוצתית, לשיח אישי ולפעילות חינוכית וערכית. כל נער ונערה מקבלים במועדון תחושה שהם ראויים לטוב ביותר, שיש מי שמאמין בהם, ביכולות שלהם ובכוחם להשתלב בסביבה חברתית לגיטימית ולמצוא מענה לצרכיהם. המועדונים פועלים לחיזוק תחושת השייכות, הזהות והמסוגלות בקרב באי המועדון. בנוסף לפעילות בתוך המועדון מקיימים עובדי הנוער במקום סיורים בשכונה בה הוא ממוקם ליצירת קשר משמעותי עם בני נוער נוספים.

כמו כן, האגף כולל מערך של שלושה מרכזי היל"ה לתלמידים שנשרו ממערכת החינוכית, בהם מקבלים הנערים והנערות הזדמנות נוספת ללמוד ולקבל השכלה של 10 שנ"ל ו-12 שנ"ל. לכל נערה ונער נבנית תכנית לימודים אישית, המתאימה לרצונותיו/יה וליכולותיו/ה. הלימודים מתקיימים בכל שעות היום, בקבוצות קטנות ובדגש על יחס אישי. בנוסף מתקיימות מגמות שונות, שהן קורסים ייחודיים ברמה מקצועית מעיצוב שיער דרך תיקון טלפונים ניידים, התקנת מצלמות אבטחה ועוד. מסגרת אחת מיועדת לציבור הכללי, השנייה לנוער מרקע חרדי והשלישית לנערות. המסגרות גם מלוות את הנערים והנערות במקרה הצורך למציאת מקומות עבודה מתאימים כמו בחברת בזק ואחרות.