חטיבות ביניים  המדריך המעודכן לחטיבות ביניים בנתניה חטיבות ביניים | תמונה: fotolia

למרות שהשנה מתנהלת בזום, בקרוב תצטרכו לבחור לאיזו חטיבת ביניים לרשום את ילדיכם. בין השיקולים של קרבה למקום המגורים או לאן נרשמו החברים, ישנם שיקולים מרכזיים נוספים כמו הכיתות המתמחות בכל חטיבה, תנאי קבלה והאם יש הסעות

 

מערכת החינוך בנתניה עברה רפורמה כוללת והיא מציעה מערך לימודים נרחב, מגוון ומלא עניין.
בחטיבות הביניים ובתיכוניים, גיבש מינהל החינוך - מודל חינוכי מובנה של מגמות לימוד ייחודיות, לא פעם על אזוריות, כדי לאפשר לכל אחד מתלמידי העיר להשתלב במגמה שבה הוא מתעניין ולהצליח בה. המגמות הייחודיות מעשירות את חוויית הלמידה ומאתגרות את התלמידים להרחיב דעת ולהעמיק בתחומי העניין שלהם. מיותר לציין שהישגי התלמידים במגמות השונות גבוהים מאד.

על פי המודל שגובש – כל בית ספר תיכון יכול לפתוח עד שלוש מגמות ייחודיות: אחת מהן אקדמית בתחומים כמו סייבר, דיפלומטיה, רובוטיקה, רפואה ואסטרופיזיקה.
אחת נוספת בתחומי האמנות כמו מחול, תיאטרון, תקשורת וקולנוע וכן אמנות קלאסית ועיצוב ואחת מהן בתחומי הספורט: כדורסל, כדורעף ואתלטיקה.

להלן רשימת הייחודיות בכל חטיבת ביניים בעיר 

ש"י עגנון


מגמת מחול כוללת לימודי מחול קלאסי, מודרני וקומפוזיציה.
מגמת רובוטיקה של בית הספר עתירת פרסים, לפני שנתיים זכתה נבחרת בית הספר במקום הראשון בארץ בפרס התכנות FLL ובמקום הראשון בתחרות המדען הצעיר בטכנודע. היא כוללת מעבדת פיתוח ברובוטיקה, שרטוט ממוחשב, תכנות, אלקטרוניקה, פיזיקה, יישומי רובוטיקה בתעשייה. דגש על מדעים, טכנולוגיה ופיתוח.השעורים הם תוספתיים ומשולבים ביום הלימודים, ישנן הסעות מרחבי העיר והקבלה לכתות אלו היא אחרי מבחני כניסה.
בנוסף כיתת מופת דיפלומטיה ותקשורת בינלאומית

כתובת ביה"ס: רחוב שפינוזה, רמת הרצל, נתניה.

טלפון:09-8844999

אלדד

כיתת רפואה ומנהיגות מדעית טכנולוגית - מגמת רפואה על אזורית בעיר בשילוב עם מנהיגות מדעית טכנולוגית, הגברה של לימודי מדעים, פיסיקה, כימיה, ביולוגיה, רובוטיקה ומחשבים. במסגרת הלימודים בכתה זו התלמידים יזכו לקבלת קורסים מרחוק מאוניברסיטת בר אילן - שעורים בשידור חי בנושאים של מדעי המח, אסטרופיסיקה והנדסה גנטית, בנוסף יסיירו בחברות הייטק, מדעטק חיפה, מכון ויצמן למדע, טכנודע בגבעת אולגה ועוד.
קולנוע ותקשורת - התמחות בצילום וכל סוגי המדיה בארץ, במסגרת הלימודים הילדים יסיירו בתחנות רדיו, אולפני טלוויזיה ועוד.
מגמת התיאטרון משלבת מימד אומנותי, אסתטי ומעורבות חברתית. האירוע האמנותי יתגבש בתהליך אותנטי ורלוונטי למשתתפים ולקהל. התלמידים ישתתפו בבניית טקסים ואירועים, ישתתפו במיצגים, תהלוכות רחוב ויעלו הפקות מקוריות במהלך לימודיהם במגמה.
כיתת מחוננים כיתת מחוננים על אזורית, לבני נוער מחוננים ומצטיינים.

ישנם מבחני קבלה, אין הסעות, המגמות משתלבות ביום הלימודים הרגיל אך הלומדים בהם זוכים לקורסים נוספים וילמדו כ-40 שעות שבועיות לעומת 32 שעות שבועיות בכיתות הרגילות, ישנו תשלום נוסף לילדי כיתות אלו.

כתובת ביה"ס:נתניה - נאות גולדה 901

טלפון:09-8356560

אורט גוטמן

מצוינות מדעית טכנולגית בדגש על הנדסת תוכנה תוך התמחות בלימודי סייבר ושרותי רשת, מדעים. מעבר ללימודים הרגילים יש יותר דגש על כימיה, ביולוגיה, פיסיקה ומחשבים. לימודי האנגלית והמתמטיקה ניתנים ברמה מוגברת ומכוונים למעבר ל-5 יחידות בתיכון. התלמידים יזכו לימי עיון באוניברסיטת ת"א, ביקור במכון וייצמן, יתנסו ב"דיבייט" ועוד.
כתת אמנות רב שימושית מסלול למידה ברמה מוגברת באמנויות השונות. הלימודים כוללים ביקור במוזיאונים וגלריות, פגישה עם אמנים יוצרים ואוצרת מוזיאון. בנוסף גם הלימודים הרגילים כמו לימודי ערבית או מדעים ישלבו בתוכם גוונים של אמנות, שילוב המקצועות.
כמו כן מערכות הספק, תקשורת ניו-מדיה וניהול עסקי.

אין הסעות לבית הספר, יש צורך במבחני קבלה- באמנות מבחן יצירתי ובכיתת המצוינות מבחני מתמטיקה, אנגלית ועברית, יש תוספת תשלום ללמודים בכיתת המצוינות.

כתובת ביה"ס: רח' ויסלברגר, קרית נורדאו, נתניה. 

טלפון:09-8636700

חיים גורי 

מסלולי בחירה מגוונים
ספורט הכולל כדורגל, כדורסל וקבוצת טריאתלון
מדעי החברה משפטים, דיבייט וקידום אנגלית
מדעי הרוח פסיכולוגיה, מיינדפולנס ויוגה
מסלול טטכנולוגי הכולל עתודה מדעית טכנולוגית, פיזיקה, תכנות ומתמטיקה, לימודי חללמוסיקה- הרכב מוזיקלי קטן 
אין הסעות לבית הספר.
טלפון: 09-8893482

טשרניחובסקי

עתודה מדעית טכנולוגית - מסלול לימודים לתלמידים מצטיינים שבו מעמיקים את הידע בנושאים מתקדמים מתחום המדע והטכנולוגיה. תתקיים למידה מוגברת של מקצועות מדעים, מתמטיקה, פיסיקה, מחשבים ואנגלית. אחת לשבועיים ילמדו התלמידים במכללת הרמלין רובוטיקה, קומיקס ומקצועות נוספים. התלמידים יקבלו תכניות מוגברות כמו דיבייט - תורת הנאום, סיורים במוזיאונים מדעיים וייחשפו למקצועות כמו חקר המוח , אסטרופיסיקה וגנטיקה.
תקשורת וקולנוע - לימודי התקשורת והקולנוע כמקצועות עכשוויים. הקניית כלים לצריכה נבונה של כלי התקשורת, ההזדמנות להבין טוב יותר את האתגרים שמעמידים הטכנולוגיות החדשות, הכנת תוצרים כמו פרסומות, סרטונים וקליפים. הלימודים כוללים יציאה לסיורים מיוחדים ולאולפנים.
מוסיקה ותאטרון ביה"ס בשיתוף עם הקונסרבטוריון מציע לתלמידים מסלול ייחודי במסגרת כיתת המוסיקה. התכנית מאפשרת למידה על כלי נגינה או פיתוח קול (שירה). בתכנית יש נגינה בהרכבים, חזרות תזמורת ומקהלה, שיעורי תיאוריה, פיתוח שמיעה, ספרות המוזיקה, חשיפה למגוון כלים, חינוך מוזיקלי, ביקור בקונצרטים, מחזות זמר ומופעים מוזיקליים, התלמידים ישתתפו בהופעות בפני קהל בטקסים בבית הספר ומחוץ לו.
כיתת ספורט ותנועה רב תחומית הכוללת כדור עף, אתלטיקה, והתעמלות אומנותית.
כיתת אומנות ואומנות העיצוב השעורים מתקיימים בשעות הלימודים, התלמידים במסלולים אלו מקבלים שעות נוספות, בחלק מהכתות הייחודיות ישנה גביית תשלום נוסף, אין הסעות, המסלול פתוח לכל תושבי העיר נתניה, ישנם מבחני קבלה או ראיונות אישיים תלוי במסלול. המבחנים לחלק מהמסלולים בבית ספר זה מתקיימים כבר השבוע ולכן מי שמעוניין להצטרף לכתות אלה צריך לפנות לביה"ס בהקדם.

כתובת ביה"ס: הגר"א 4 , רמת חן נתניה.

טלפון:09-8651391

שרת

כתות מופת - הלימודים בכתות אלו מתאימים לתלמידים שמצטיינים במתמטיקה ומדעים. לימודי המתמטיקה מתקיימים במסלול מואץ ל-5 יחידות במתמטיקה, התלמידים מקבלים תוספת שעות במתמטיקה וישנו דגש על חשיבה מתמטית. עוד תלמידי כתות המופת מיועדים ל-5 יחידות פיסיקה ו-10 יחידות במדעי הנדסה ב-2 מסלולים - ביו רפואה ומדעי החלל. עוד לומדים תלמידי כתות אלו במהלך כתה ז' מקצועות ייחודיים כמו מיקרו ביולוגיה ומדעי המוח. במסגרת הלימודים נוסעים התלמידים לביקורים במוזיאונים, חברות הייטק ועוד. 
כיתת כדורסל בנים - מיועדת לבנים בלבד שמצטיינים בענף הכדורסל. בנוסף לשעורי חינוך גופני רגיל מקבלים התלמידים אימוני כדורסל ומשתתפים בטורנירים מחוזיים. ביה"ס מגיע באופן קבוע להישגים גבוהים בטורנירים אלו ומעפיל לחצאי גמרים וגמרים מדי שנה. האימונים מועברים על ידי מאמנים מהליגה העירונית. 
כיתת אמנויות הבמה - דגש על לימודי תיאטרון. התלמידים משתתפים בטקסים ואירועים של בית הספר ולומדים שעורי תיאטרון מוגברים. 
מגמת דיפלומטיה ותקשורת בינלאומית - הלימודים במגמה יתקיימו בשפה האנגלית, המגמה בשיתוף פעולה עם יוניסף, השגרירות הבריטית וקהילת סינסינטי שבאוהיו ארה"ב. 

ישנם מבחני קבלה לכתות הייחודיות וישנן הסעות מכל רחבי העיר, התלמידים בכיתות מופת משלמים תשלום סמלי עבור פעילות נוספת.

כתובת ביה"ס: ז'ילבר 14, נתניה.

טלפון:09-8617961

אורט ילן שטקליס

כיתת מנהיגות ויזמות – בכתה זו לומדים את מקצועות הליבה ברמה גבוהה, מתמטיקה ואנגלית באופן מתוגבר, בנוסף ילמדו מקצועות מורחבים כמו תקשורת, משפטים ויזמות יצירתית אומנות ומדיה ועוד, התלמידים יקבלו תוספת שעות במנהיגות, מנהיגות סביבתית ומעורבות חברתית. במהלך השנה ייפגשו התלמידים עם מנהיגים מתחומים שונים כמו צבא, פוליטיקה, ספורט ועוד. 
כיתה מדעית-הנדסית/טכנולוגית - הכיתה בחטיבת הביניים היא השלב הראשון לקראת הלימודים בחטיבה העליונה במגמות המדעים ובמגמות הטכנולוגיות המתקדמות אלקטרוניקה והנדסת תוכנה. תלמידי הכיתה משתתפים בתחרויות מדעיות טכנולוגיות שונות כמו הממציא הצעיר, טכנודע, FLL ועוד. בנוסף יוכשרו התלמידים כמד"צים (מדריכים צעירים) במקצועות מדעיים למטרת חונכות לתלמידים צעירים מהם. 
כיתת ספורט - ספורט הישגי וכן ספורט ותנועה נוסף לכל המקצועות הנלמדים בכל כיתה מקבלים 5-6 שעות חינוך גופני בשעות הבוקר ו- 2-3 אימוני חובה בענף שבחרו בשעות אחה"צ. כמו כן, נוטלים תלמידי הכיתה חלק במספר תחרויות בשנה אשר רובן מתקיימות לאחר יום הלימודים בשעות אחה"צ. החל מכיתה י' המשך לימודים במגמת חנ"ג (5 יח"ל) עם אפשרות לסיים קורס עוזרי מאמנים מטעם ביה"ס למאמנים במכון "וינגייט". 
ישנם מבחני מיון המתואמים למסלול הנבחר.  

כתובת ביה"ס : פנקס 34, נתניה.

טלפון: 09-8600800

אורט אלתרמן

כיתת מנהיגות יזמות ודיפלומטיה מקצועות ליבה ברמה גבוהה, בנוסף מקצועות מורחבים כמו תקשורת, רפואה, כתיבה יצירתית ועוד, התלמידים יקבלו תוספת שעות במנהיגות, מנהיגות סביבתית ומעורבות חברתית.
כיתה מדעית-הנדסית/טכנולוגית - הכיתה בחטיבת הביניים היא השלב הראשון לקראת הלימודים בחטיבה העליונה במגמות המדעים ובמגמות הטכנולוגיות המתקדמות אלקטרוניקה והנדסת תוכנה. תלמידי הכיתה משתתפיםם בתחרויות מדעיות טכנולוגיות שונות כמו הממציא הצעיר, טכנודע, FLL ועוד. בנוסף יוכשרו התלמידים כמד"צים (מדריכים צעירים) במקצועות מדעיים למטרת חונכות לתלמידים צעירים מהם. 
כתת אמנויות הבמה בדגש על תיאטרון - שפת התיאטרון ומרכיבי התיאטרון, ניתוח מחזות, סדנת משחק, תיאטרון סיפור, תיאטרון תנועה, מוסיקה בתיאטרון ודיקציה. במסגרת השיעורים נחשפים התלמידים לצדדים השונים שלל אומנות התיאטרון על תכניה המעשיים והתיאורטיים. בנוסף לשיעורים השוטפים משתתפים התלמידים בסדנאות נבחרות המועברות ע"י אמנים אורחים בביה"ס או בימי מגמה מרוכזים. התלמידים צופים במבחר הצגות ממיטבב רפרטואר של התיאטרון בארץ.

בנוסף כיתות ביוטק חקלאות, תרבות ואומנות, אומנויות הבמה, תקשורת, טלויזיה וניו מדיה. 

ישנם מבחני מיון המתואמים למסלול הנבחר.  

כתובת ביה"ס : רחוב הברוש 7.

טלפון: 09-8600802

ריגלר

אשכול האומנויות המגמות הן דרמה, מוסיקה, ציור ופיסול.
אשכול המדעים המגמות הן ביולוגיה, פיזיקה ומצוינות טכנולוגית.
הלימודים בכיתות המתמחות הם חלק מיום הלימודים, מס' התלמידים בכיתות המתמחות מוגבל - שיבוץ התלמידים לכיתות אלה מורכב משיקלול של הראיון ומבחני ההתאמה של התלמיד לכיתה המתמחה.
לצורך קבלה לביה"ס מתקיימים ראיונות אישיים ומבחני התאמה לכיתות המתמחות, אין הסעות לביה"ס ותלמידי נתניה הזכאים מקבלים כרטיסיות כל חודש.  

כתובת ביה"ס: חטיבת אלכסנדרוני 1, נתניה. 

טלפון: 09-8352644

אורט ליבוביץ

מסלולים מדעיים כוללים ביולוגיה, כימיה ופיזיקה
מסלולים טכנולוגיים אלקטרוניקה ומחשבים, הנדסת תוכנה ואיתור וגילוי דיגיטאלי, ניהול עסקי הכולל משאבי אנוש, מנהל וכלכלה וכן תקשוב
שפות ערבית וספרדית
מגמת אומנות, תאטרון, חינך גופני ומדעי החברה
כיתות ייחודיות מנהיגות/ מסלול דיפלומטיה ותקשורת

כתובת: דוד פנקס 34
טלפון: 09-8600800

"יד אברהם" ישיבת בני עקיבא 

מצוינות בקודש - הקניית כלים ללימודי הגמרא, הכוונה ללימוד עצמאי, חברותות רב- גילאיות עם תלמידי התיכון.
מצוינות במדעים - תכנית מצוינות בשיתוף "מכון ויצמן", המבטיחה המשך מוצלח בלימודי המדעים בתיכון, תכנית "תעשיידע" – תכנית חוץ בית ספרית המגיעה לישיבה ומעשירה את התלמידים בתחומי המדעים, מעבדות חדישות ומשוכללות.
מצוינות במתמטיקה - לימוד פרטני בקבוצות קטנות לתלמידים מתקדמים, לימוד פרטני שמקדם כל תלמיד ותלמיד בקצב שלו.
מצוינות באנגלית - כיתות המותאמות לכל תלמיד: דוברי עברית ודוברי אנגלית, תגבורים פרטניים.
בנוסף יש מקהלה בית ספרית המעשירה את הווי הישיבה ומופיעה במקומות ברחבי בארץ.

יש ימי ראיונות לישיבה, לפיהם קובעים מי מתאים לישיבה. הישיבה פתוחה לתושבי נתניה המתאימים ללימוד ישיבתי הכולל שעות רבות יותר של לימודי קודש, והתאמה מבחינת המוטיבציה התורנית והלימודית של התלמיד ומשפחתו. יש הסעות מסודרות לחטיבה. בכיתת המצוינות במדעים אשר לומדים בה שני שיעורים מדי שבוע לאחר שעות הלימודים, ההורים משתתפים בתשלום של כחמישים אחוז מעלות התכנית. הלימודים כוללים תכנית לימוד וניסויים מטעם מכון וייצמן ושלושה ביקורים במכון עצמו ברחובות.

כתובת ביה"ס: הרב גד מכלוף 4, נאות גנים, נתניה.

טלפון: 09-8623450.

תמר אריאל (שפירא)

בית הספר מציע לתלמידיו מגוון רחב של מגמות בהן: עתודה מדעית טכנולוגית, פיזיקה, אלקטרוניקה, מכטרוניקה, פסיכולוגיה סוציולוגיה וביולוגיה וכן כיתת ספורט
כיתה אקדמית - בית הספר הוא היחיד מבין בתי הספר השייכים לזרם הממ"ד בנתניה בו קיימת כיתה אקדמית בחט"ב, המהווה את הבסיס לעתודה מדעית טכנולוגית בחט"ע.
עתודה מדעית טכנולוגית פיזיקה בדגש על תחום התעופה והחלל. למידה ייחודית מבוססת פרוייקטים. תלמידי בית הספר זכו במקום הראשון בתחרות היוקרתית הבינלאומית "צעד ראשון לנובל" ובתחרויות יוקרתיות נוספות.
בנוסף מגמות ביולוגיה, אלקטרוניקה, מחשבים, סוציולוגיה, ניהול עסקי ומסלול תורני. 

כתובת ביה"ס: רחוב סיני 1 נתניה.

טלפון: 09-8645400. 

אמית בר אילן

בית מדרש קהילה יוצרת. בצד לימודי הקודש ניתנת אפשרות לבחור באחת ממגוון המגמות המדעיות: סייבר, פיזיקה, כימיה, אלקטרוניקה, מחשבים וכן מגמת קולנוע וטלויזיה.

כתובת ביה"ס: רחוב גליקסון 28  נתניה. 

טלפון: 098340505

אולפנית בר אילן הנדסת תוכנה, תאטרון, פיזיקה, ביולוגיה, כימיה וערבית

בית חנה לימודי אופנה, חשבונאות וניהול עסקי

בית יעקב הנדסת תוכנה, מוזיקה, אומנויות העיצוב ומוזיקה

בית מרגלית לימודי הנהלת חשבונות ועיצוב גרפי

בית רבקה לימודי צרפתית, ביולוגיה, משאבי אנוש, מערכות בריאות ועיצוב גרפי

בית ספר זיו אור מגמת תקשוב

ויצו קנדה אפיינ מלונאית, עיצוב שיער וטיפוח החן

שובו כיתת מופת, תכנות מחשבים, ביולוגיה וביוטכנולוגיה