אילוסטרציה | fotolia  מסלול המשך טכנולוגי "מגמה לעתיד" אילוסטרציה | fotolia 

בשנת הלימודים הקרובה נפתחת לראשונה בנתניה, תכנית לחינוך טכנולוגי לצעירים עם מוגבלות בוגרי י"ב במכללת אורט הרמלין

אילוסטרציה | fotolia 

התכנית "מגמה לעתיד" היא תכנית לימודית ל-3 שנים המיועדת לצעירים עם מוגבלות בני 18 – 21 שרוצים לרכוש הסמכה מקצועית טכנולוגית בדגש על התנסות בתעסוקה במהלך ההכשרה.
לדברי אסתי יוסף, מנהלת האגף לחינוך מיוחד בעירייה, התכנית תארך 3 שנים ומטרותיה: פיתוח מסוגלות תעסוקתית ולימודים לקראת הסמכה, כאשר המשתתפים ייהנו ממעטפת עשירה של אנשי מקצוע ומתכנית מגוונת הכוללת לימודים עיוניים, סדנאות, עבודה פרטנית, סיורים, קורסים והתנסות בעבודה, הכנה לשירות משמעותי וסדנאות עם הורים. הלימודים יפתחו בחודש ספטמבר השנה ויוצעו בהן שתי מגמות לימוד טכנולוגיות לבחירה: מערכות תקשוב בהתמחות יישומים גרפיים וכן מגמת מערכות צילום ועריכה.

מוזמנים להירשם תלמידים עם צרכים מיוחדים הלומדים השנה בכיתה יב', שלמדו בתכנית שילוב, בכיתת חינוך מיוחד או בבית ספר לחינוך מיוחד ועמדו בהצלחה (ציון עובר) בשני מקצועות ליבה. כמו כן יעברו המועמדים תהליכי מיון נוספים.

התוכנית היא פרי יוזמה משותפת בין החינוך המיוחד והחינוך הטכנולוגי במשרד החינוך, באמצעות מכללת אורט הרמלין בהובלתה של מנהלת המכללה, ד"ר אריאל חורין, ובשיתוף האגף לחינוך מיוחד במינהל החינוך העירוני ומתי"א נתניה. שותפים נוספים: משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים, ג'וינט ישראל, קרנות הביטוח הלאומי, אלווין ישראל, רשת עתיד ועמותת גוונים.

ראש העיר, מרים פיירברג-איכר ציינה כי במסגרת מדיניות העירייה בנושא, פועל מינהל החינוך, בראשותה של טובה דולב למען הרחבת המענים לתלמידים עם צרכים מיוחדים בתחום הקוגנטיבי והריגשי וההכנה לחיים עצמאיים.

ערב חשיפה לתכנית (בזום) ייערך ב – 25.1.2021 בשעה 18.00
פרטים נוספים באתר מכללת הרמלין נתניה 1-700-5016-16