טוברוק נתניה - מועדון עם חזון (צילום: אילן ספירא)

טוברוק נתניה הוא מועדון חשוב שתורם רבות לכדורגל הישראלי ומהווה חממה לשחקנים מוכשרים, ממנו צומחים כוכבים גדולים בליגות העל ובאירופה.

הדלת בטוברוק פתוחה בפני כל ילד שרוצה להגשים את החלום שלו.

טוברוק מגשימת החלומות

כיום לא מעט משפחות אינן יכולות להגשים עבור ילדיהם את החלום לשחק כדורגל. הן אינן יכולות להרשות לעצמן לספק לילדיהם הכשרה מקצועית בכדורגל ואפילו אינן יכולות לספק לילד את ציוד הכדורגל הבסיסי ביותר. מועדון טוברוק מקבל ילדים מכל רחבי הארץ ופותח בפניהם את ההזדמנות לשחק.

המועדון שהוקם ע"י אריק איזקוביץ הוא מועדון ללא כוונת רווח שמטרתו היחידה היא טיפוח וקידום ילדים ונערים לחינוך לספורט, הקניית ערכים, השקעה בלימודים ושאיפה למקצוענות בענף הכדורגל. המועדון משקיע משאבים רבים לזיהוי ואיתור כישרונות צעירים בולטים מבין אלפי הילדים הפעילים במועדון כדי להביאם לשוק השחקנים בליגת העל ואף באירופה.

מעבר להגשמת החלום עבור אותם ילדים, המועדון מסייע למשפחותיהם אשר מקבלות תמיכה כלכלית מהמועדון. פעמים רבות המועדון יוצא במבצעי איסוף מיוחדים של חבילות מזון במהלך החגים בשביל לעזור לשחקנים שידם אינה משגת.

חינוך ומצויינות - טוברוק נתניה - מועדון עם חזון

(צילום: אילן ספירא)

החזון של אריק איזיקוביץ'

קבוצות הילדים של טוברוק תכננו לטוס למחנה היוקרתי במועדון הספרדי ריאל מדריד, בזכות תרומה של אחד מההורים שהיה מוכן לתרום 100 אלף שקלים עבור מימון הנסיעה. ברגע האחרון גילה איזיקוביץ' כי באחת הקבוצות משחק ילד אשר נזקק לתמיכה מדי יום של המועדון על מנת לאכול ארוחה חמה ועל כן החליט, כי כל עוד יש ילדים רעבים בקבוצה, אף אחד לא יטוס לחו"ל.

איזיקוביץ' שדוגל בחזון להקניית ערכים והתנהגות טובה לכל שחקני המועדון, הציב את החזון בראש הפירמידה, הודה להורה על התרומה, התנצל בפניו על ביטול הנסיעה בעקבות המצב והסביר לו כי החינוך והערכים של המועדון עולים על הצורך במותרות והנאות רגעיות. ללא היסוס, ההורה הבין את המצב הקיים והחליט לתרום את מלוא הסכום לקרן מלגות מיוחדות לילדים נזקקים בטוברוק.

איזיקוביץ' היה אסיר תודה להורה וציין: "אני רוצה להודות להורה שלמרות ביטול הטיסה הבין מיד את הסיבה מאחורי ההחלטה ולהסיר בפניו את הכובע על התרומה הנדיבה שתאפשר לנו לעשות את המירב על מנת שאף ילד במשפחת טוברוק לא ימצא את עצמו במצב בו הוא מסיים את היום ללא ארוחה חמה. טוברוק מאז ומעולם הייתה הרבה יותר ממועדון כדורגל. טוברוק זו משפחה, משפחה שתומכת אחד בשני ומחנכת אחד את השני לערכים של עזרה לזולת ואזרחות טובה. לא יכולתי להרשות לעצמי לאפשר לקבוצות לטוס בידיעה שיש אפילו ילד אחד הרעב ללחם במועדון".

אין ספק שטוברוק היא לא רק מועדון, אלא משפחה אמיתית הדואגת לשחקניה בכל תחומי החיים ושחקנים גדולים ומוכרים כמו חן עזרא, שמעון אבוחצירא, אייל גולסה ועוד רבים צמחו ממנה. טוברוק מגשימת החלומות הרבה יותר מרק מועדון. מוזמנים להגיע למשחקים ולראות את הכישרונות הצעירים.