בית ספר זיו יעבור לאחד המבנים בבית ספר בארי לראשונה בנתניה: מסגרת חרדית המגישה לבגרות בית ספר זיו יעבור לאחד המבנים בבית ספר בארי

בית הספר החרדי "זיו אור" מיועד לבנים וישולבו בו לימודי תורה ברמה גבוהה ביותר, לימודי חול והקניית תעודת בגרות

בית ספר זיו יעבור לאחד המבנים בבית ספר בארי

עיריית נתניה תחנוך את העברתו של בית ספר זיו אור למשכן הקבע שלו – באחד ממבני החינוך של בית הספר בארי – ברח' בר אילן.  מדובר במסגרת חרדית פורצת דרך המגישה לבגרות, אשר נפתחה לראשונה בנתניה.
בית הספר מיועד לתלמידי ט' עד יב' (בנים) המבקשים לשלב לימודי תורה ברמה גבוהה ביותר, בשילוב עם לימודי חול והקניית תעודת בגרות איכותית, תוך הגעה להישגים הטובים ביותר בכל תחום.

בית הספר ייחנך במעמד ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, ראש מינהל החינוך טובה דולב וכן יו"ר קרן וולפסון, הרב אברהם גרינבויים וחברי מועצת העיר
יש לציין כי לפני כ- 22 שנה פתח ראש המוסדות וראש הישיבה, הרב אברהם יצחק גרינבוים, את ישיבת נהורא שכבר לפני שנים חרתה על דגלה לשלב לימודי תורה ברמה גבוהה עם דרך ארץ, מתוך מטרה להכשיר מסגרת חינוכית עבור תלמידים חרדים, המבקשים לשלב לימודי קודש וחול ברמה גבוהה.
לפני כ- 3 שנים, קיבלה ישיבת נהורא בראשותו, פניות רבות מאנשי חינוך באזור נתניה על הצורך בהקמת מסגרת התואמת את ערכיה ודרכה של ישיבת נהורא בעיר.
הרב גרינבויים גייס לצורך כך את הרב אברהם מייזליש ויחד הקימו שלוחה בנתניה לישיבת נהורא: "מרכז חינוך תורני זיו אור".
הרב מייזליש נפגש עם ראש העיר, מרים פיירברג איכר וכן עם ראש מינהל החינוך, טובה דולב, רבני וקברניטי העיר נתניה והוביל איתם את המשימה, כך שהחזון הפך לממשי. 
לדברי הרב אברהם מייזליש, גישת הלימוד ב"זיו אור" היא גישה חיובית, תוך הבנה והכלה של כל תלמיד, וזאת בליווי הדוק של התלמידים הן בשיחות והן בפגישות אישיות.
כיום, לאחר ארבע שנות פעילות, מונה המרכז כ – 80 תלמידים כאשר השנה לראשונה – מסיים המחזור הראשון של תלמידי יב' של בית הספר.
כמנהל עומד הרב נועם גרינבוים שהגיע מישיבת נהורא "מטרתנו לגדל דור של תלמידי חכמים המצויינים בתורה ובמעשה, בעלי השכלה רחבה במקצועות הקודש ובמקצועות הכלליים, תלמידים אשר מחוברים לעם ישראל בלימוד וברוחניות ואף במעשי היומיום. בוגרינו ימשיכו את דרכם בע"ה בחיי המעשה, בישיבות, בשירות צבאי ובעולם התעסוקה, כמובילי דרך תורנית גאה."
טובה דולב, ראש מינהל החינוך בעירייה: "מינהל החינוך מקפיד לתת מענים מקצועיים וראויים לכלל  מגזרי האוכלוסיה בנתניה, מתוך רצון להביא את תלמידי העיר למיצוי יכולותיהם. זו הפעם הראשונה  שנפתחת בנתניה מסגרת חינוכית בה תלמידים חרדים ניגשים לבגרות כאשר השנה 100% מכלל התלמידים ניגשו לבגרות. אני מברכת על פעילותו של בית הספר שמוביל מגמה זו של לימוד תורני חרדי  ברמה הגבוהה  ביותר, בצד לימודי ליבה."
גילת סיימון, מנהלת אגף העל יסודיים במינהל החינוך: "חשוב לציין כי מיום פתיחת בית הספר עומד הרב גרינבאום בקשר רציף עם מינהל החינוך העירוני ומשתתף פעיל ומשמעותי בפורום מנהלי העיר. בין מינהל החינוך לבין הנהלת בית הספר מתקיים שיח פדגוגי פורה וסיוע בתגבורים לימודיים בעת הצורך.
אנו גאים מאד בבית הספר, על שילוב מושכל של לימודי קודש וחול ועל הגשת תלמידיו לבחינות הבגרות לקראת זכאות מלאה לתעודת בגרות."