ארכיון. תנועת הצופים מערך החינוך בנתניה בעידן של קורונה ארכיון. תנועת הצופים

סולידריות מקיר לקיר, תמיכה ועידוד הם מסימניה היפים של החברה בנתניה, שנרתמה לסייע בגזרה החברתית, לעודד, לתמוך ולסייע. הנה כמה דוגמאות

ילדי העובדים בכיתת גן בבית חלוים לניאדו

מלגאים מתנדבים

לבקשת מחלקת הנוער הסכים ארגון פר"ח המממן את עיקר פעילות 25 המלגאים שפועלים במחלקת הנוער של מינהל החינוך, לנתב את שעות המלגה לטובת תרומה לקהילה וסיוע לאוכלוסיה מוחלשת בהתמודדות עם מגיפת הקורונה, כך שהחל מיום שני השבוע שובצו מלגאים בעבודות של איסוף וחלוקת חבילות מזון לאוכלוסיות מוחלשות, בשיתוף מינהל הרווחה של עיריית נתניה.

חברי תנועות הנוער בפעילות

התנועות העירוניות, בהובלתה של מחלקת הנוער ובשיתוף פעולה של מינהל הרווחה בעירייה התחברו למיזמים עירוניים והפעילו ביצירתיות מיזמים משלהם.

תנועת "אחרי" מפעילה את פרוייקט #אף אחד לא לבד. חניכי הקבוצות מפעילים מערך טלפוני עם שכנים בקהילה, למטרה של יצירת קשר, עידוד ואיתור צרכים. בוגרי התנועה התגייסו לעזור במערך איסוף וחלוקת חבילות המזון לחג.

בוגרי תנועת הצופים ובוגרי תנועת תרבות מפעילים מבצעים של איסוף תרומות מזון, בנייה וחלוקה של חבילות שי.

תנועת מקום בלב מפעילה את פרוייקט #מרחב משפחתי מחבר, כאשר חניכי התנועה יצרו מרחבים משפחתיים המבוססים על משחקי חברה, צילמו והעלו לרשת.
המיזם המלווה בתחרות פרסים, מלמד ומעודד דרכים להפעלת הילדים דרך משחקי חברה משפחתיים.

מדריכי מכבי צעיר הפיקו סרטי הסברה לטובת הקהילה, בהם הם מעודדים את התושבים לפעול ברוח התקופה, לעודד ולשמח וגם לקדם את הוראת משרד הבריאות.

חניכי ארגון הנוער לתת חברו לארגון הגג שלהם ויזמו את המיזם "תרומה מהארון".

חניכי וחניכות קבוצת מנהיגות עברו פעילות בנושא העוני בישראל, כשלאחריה יצאו ליוזמת ״תרומה מהארון״ בה חיפשו בגדים וחפצים בבית שאינם בשימוש, אותם ימסרו לתרומה, עם החזרה לשגרה.
בוגרי התנועה אף משולבים במערך הכולל של ארגון לתת של איסוף, בנייה וחלוקה ערכות לקראת החג.

נוער מד"א

נוער מד"א מעל 300 נערים נתנייתים המתנדבים לאורך השנה כחובשים בארגון מד"א, פועלים כמעט מסביב לשעון לתגבור צוותי מד"א במרחב ואף שולחים סיוע לערים נוספות.

טבלטים למען הקהילה
דורון גלאם, מנהל תכנית נאס"א באגף נוער וצעירים במינהל החינוך, יזם גיוס של 6 טאבלטים לטובת תלמידי פרוייקט היל"ה הנדרשים ללמידה מקוונת. תכנית היל"ה היא תוכנית השלמת יסוד ולימודי השכלה אשר פועלת במסגרת תחום קידום הנוער בעירייה.

מינהל החינוך העירוני, ממשיך להפעיל את סל התרבות הישובי, בשיתוף סל התרבות הארצי, בצורה מקוונת.

תלמידי נתניה מוזמנים ליהנות ממפגשים ופעילויות בתחומי האמנות השונים: תיאטרון, מוזיקה, מחול, ספרות, קולנוע ועוד
התלמידים עוקבים אחר עמוד הפייסבוק של הסל ובו כל יום יוקדש לתחום
אמנות אחר. https://www.facebook.com/SalTarbutArtzi

בהתאם לערכי סל תרבות ארצי, כל פעילות אמנותית שתוצע בעמוד הפייסבוק מותאמת גילאית על ידי ועדת הרפרטואר – גן עד יב'.

תחרות וירטואלית של מיזמים

ביום ראשון השבוע קיימה עמותת יוניסטרים באמצעות תוכנת זום, בחירת מיזם מייצג של תלמידי שנה א' ביוניסטרים נתניה.
אלה שמות המיזמים האלופים ורשימת המשתתפים:
פח חכם – לינוי זינגרמן (אוורט גוטמן) ואור ברוך (בר אילן בנות).
רובוט שומר מקום בתור – הילה ששנוב (ש"י עגנון) שיר הלל כהן (בר אילן בנות)
רצועה לשרירים – עדיאל מסיקה (ש"י עגנון) נגה ישראלי (שרת)
ארונות חשמליים – אורין ארמן (תמר אריאל) ניקול חצביץ' (ש"י עגנון)
בגד ים מציל מטביעה – שקד ינקו (בר אילן בנות) אריה נשר (גוטמן)
משטח למחשב – עדן פדידה (טשרניחובסקי) אגם לי בנדרלי (טשרניחובסקי).

כיתת ותיקים גם מרחוק

בית הספר ילן שטקליס, החליט להמשיך את שיגרת הלמידה בכיתת הוותיקים, גם מרחוק.
הוותיקים מקבלים סרטוני הדרכה לפעילויות ספורטיביות על ידי המורה לספורט, שיעורי חיטוב ועיצוב, יוגה ופילטיס וכן שיעור בתיאטרון פלייבק, שיעורי בית בספרדית דרך סרטונים שנשלחים אליהם ומטלות שניתנות להם על ידי המורה, מטלות בית בגרמנית ושיעורי צילום מקוונים.
במקביל - יוצרתן מנהלת בית הספר קשר עם תלמידי כיתת הוותיקים ושולחת להם מסרים מרגשים ומעודדים.

למידה מקוונת לתלמידים ותמיכה מקוונת גם להורים

תיכון אורט ליבוביץ החליט להפנות את החשיבה והמאמץ גם לקבוצת ההורים של בית הספר ולקיים מפגשי הורים באמצעות תוכנת זום כדי לאפשר להורים לשמוע על הלמידה המקוונת, על התמודדות התלמידים עם החומר הנלמד, לשמוע על מתכונת בחינות הבגרות הצפוייה ולהוות קבוצת תמיכה בימים של התמודדות ועמידה באתגרים.
ורד דוברת, מנכ"לית בית הספר: "עכשיו, בשיגרה היומיומית שלנו מתקיימים הרבה מאוד מפגשים וירטואלים בהם משתתפים תלמידי הכיתה. בנוסף מתקיימות ישיבות צוותים וישיבות הנהלה. במהלך השבועיים הללו גילינו שקבוצות אלו משמשות הרבה פעמים כקבוצות תמיכה. לנו ולתלמידים הזדמן במפגשים לספר האחד לשני מהיומיום, לצחוק, להתרגש. עם הזמן הבנו שבמשולש החשוב של בית ספר, תלמידים והורים, קבוצת ההורים הינה הקבוצה הפחות נתמכת, לכן חשבנו שיש לנו מקום ואחריות לנסות לעזור ולהיות בעבורם קבוצת תמיכה."

עברית לעולים חדשים

בתיכון ש"י עגנון תלמידים מבית הספר מלמדים בצורה מקוונת עולים חדשים עברית ומעניקים להם גם אהבת הארץ, כאשר בחדר המורים גייסו תרומות וחילקו חבילות מזון לכבוד חג הפסח למשפחות נזקקות.