ההייטק של הכדורגל - FOOTBAL 3 COLOR פוטבול טריקולור (צילום:יובל חן)

שיטת אימון חדשנית המאפשרת לילדים בכל העולם ללמוד כדורגל ולהגשים את חלומם הגיעה לנתניה.

ברוך גלבוע וגי בלחסן, מאמני כדורגל וכדורגלני עבר, הם בעלי העסק "פוטבול טרי קולור". השניים פיתחו פטנט לשיטת אימון שמצליחה לאמן ילדים לשחק כדורגל בצורה קלה ומהנה ובכך לגרום לשחקן להיות מקצועי ולפתח מיומנויות משחק.

גלבוע ובלחסן (צילום:יובל חן)

מדובר בערכה לימודית שכוללת נעלי כדורגל ואביזרים נלווים המעוצבים בשלושה צבעים. השחקנים משנים את תנועות הרגליים בהתאם לצבעי האביזרים ובכך משפרים את מיומנות המשחק שלהם.

נתניה על המפה

פוטבול טרי קולור כבר נרכש ב-15 מדינות שונות בעולם וכעת נמצאים במגעים עם לקוחות פוטנציאלים כמו באיירן מינכן, אייאקס ודורטמונד. השניים מנסים לקדם את השיטה שפיתחו גם כאן בעיר. הם נפגשו עם ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, שלא נשארה אדישה לרגע ומיד התאהבה במודל העסקי המבריק. השיטה מיושמת במספר קטן של בתי ספר יסודיים בנתניה אך השאיפה היא ליישמה החל מגני הילדים ועד להטמעתה בכל בתי הספר בעיר. מדובר ביוזמה מבורכת לעיר.

על השיטה

השיטה מבוססת על סידור מחשבות באמצעות קידוד צבעים. בעזרת הצבעים הילד מפתח מיומנויות קוגנטיביות ומוטוריות מורכבות ע"י קישור הצבע לתנועה. מחקרים מראים כי קישור צבע לתנועה מפתח חשיבה יעלה וקבלת החלטות מהירה. כל צבע מלמד את אחד מיסודות משחק הכדורגל; הובלה, כדרור, מסירה, בעיטה ועצירה.

במגוון צבעי הקשת

בישראל מיוצרת הנעל בשלושה צבעים: ירוק, צהוב, שחור. בגרמניה בצבעים: צהוב, שחור, אדום ובארה"ב בצבעים: אדום, לבן, כחול. כל לקוח יכול להזמין את המוצר לפי בחירותו. לדוגמא במכבי ת"א הנעליים נרכשו בצבעים צהוב כחול ושחור.

הערכה כוללת נעלי כדורגל וקטרגרל החל ממידה 26, כדורי רגל, כיפות, קונוסים, חישוקים ודיסק עשיר בעשרות אימונים ותרגילים. כל רוכש וכל מועדון יכול לבחור לעצמו את קומבינציית המוצרים אותם הוא רוצה לרכוש ובצבעים על פי בחירותו.

יתרונות השיטה FOOTBAL 3COLOR

  • רמת אימון עולה - השחקן לומד מהר וברור יותר, מאחר ובשיטה זו נוסף מלבד חוש השמיעה (הוראות המאמן), גם חוש הראיה (צבעים) ותוך זמן קצר רואים התקדמות. באמצעות הלימוד מבין השחקן הצעיר מתי להשתמש בכל חלקי הרגל ומתי בשתי הרגליים.
  • מהירות מחשבה - השיטה הופכת את השימוש ביסודות ובטכניקה לאינסטינקט.
  • לימוד עצמי - באמצעות הציוד השחקן יכול להתאמן לבדו בבית,במקום להשקיע ממון רב על מאמן אישי שיפקח על עבודתו הפרטנית של השחקן, באמצעות הערכה והדיסק לאימונים אישיים יכול השחקן להתאמן ולשפר את רמת הטכניקה האישית שלו ע"י "אימוני בית" המבוססים על השיטה.
  • מחיר ואיכות - מחיר המתאים לכל כיס ונעל ברמה איכות גבוהה שמיוצרת תחת בקרת איכות גבוהה.

מדובר בשיטה שהיא בראשיתה של סיפור הצלחה. השיטה פועלת כבר ב-15 מדינות ובישראל ב-116 קבוצות אשר מתאמנות בשיטה זו ובכולם מדווחים על שדרוג האימון ושיפור השחקנים.