תלמידי אורט ליבוביץ' זכו בתחרות רובוטיקה הארצית צילום: דוברות אורט

קבוצת הרובוטיקה מבית הספר אורד יד ליבוביץ' בנתניה זכתה בתחרות ארצית בפרס הרוקי המבטיח ותטוס בעקבות זכייתה לארה"ב.

בתאריכים 10-12.3.2015 השתתפו קבוצת תלמידים מהחטיבה העליונה באורט יד לבוביץ בתחרות הרובוטיקה הארצית FRC יחד עם עוד 54 קבוצות תלמידי תיכונים מרחבי הארץ. 

חינוך ומצויינות - תלמידי אורט ליבוביץ' זכו בתחרות רובוטיקה הארצית

(צילום: דוברות אורט)

התחרות נערכת זו השנה ה-11 על-יד עמותת FIRST בשיתוף משרד החינוך. דן קיימן הוא מייסד FIRST, על שמו יותר מארבע מאות ארבעים פטנטים ברחבי העולם. בין הפרסים הרבים שקיבל נמצאים גם מדליה של כבוד מהטכניון אותה קיבל השנה, המדליה הלאומית לטכנולוגיה שניתנה בשנת 2000 מהנשיא ביל קלינטון ועוד פרסים רבים אחרים.

מהי עמותת FIRST?

עמותת FIRST בארה"ב נוסדה כבר בשנת 1989 כאמור ע"י דן קיימן. יש בה למעלה מ 90,000 מתנדבים ויותר מ 3500 תאגידים, חברות וארגונים שתומכים בפעילות העמותה. FIRST ישראל נוסדה בשנת 2005. אביהו בן נון הוא המייסד ויו"ר של FIRST ישראל ובני קדר ופרופסור מנחם כפתורי הם היזמים וחלק מחברי הדירקטוריון. בישראל יש אלפי מתנגדים ועשרות ארגונים, חברות וגופים שתומכים בפעילות. המשימה של FIRST היא לעודד צעירים למדע וטכנולוגיה תוך שימוש בתוכניות חדשניות.   

בדרך לתחרות נוספת בסנט לואיס, ארה"ב באפריל

בתחרות הרובוטיקה השתתפו כ 10,000 תלמידים, מורים, הורים ומנטורים. התלמידים מאורט יד לבוביץ יזמו את הקמת הקבוצה "הפורוס #5554" ובשיתוף צוות בית הספר גייסו כספים מחברות ומאנשי עסקים לטובת ההשתתפות בתחרות ומימון הפרויקט.

ורד דברת מנכ"לית אורט יד ליבוביץ' מציינת שבמהלך שלושת החודשים האחרונים התלמידים היו עסוקים בלימוד עצמי בתחומי הדעת השונים ברובוטיקה ובבניית הרובוט יחד עם הקמת בית מלאכה כחלק ממרכז היזמות שמוקם בבית הספר.

הקבוצה זכתה בפרס ה"רוקי אולסטאר" ותייצג את העיר נתניה בתחרות הבינלאומית שתתקיים בסנט לואיס שבארצות הברית בין 22 ל-25 באפריל.