נויה פרקר פרס "יד ושם" לתלמידת בית הספר שרת נויה פרקר

תלמידת בית הספר "שרת" נויה פרקר זכתה בפרס "יד ושם" למפעלים חינוכיים על עבודת הגמר שהגישה. נויה: "הנשים המופיעות במחקרי מעוררות השראה ומהוות מודל לחיקוי" 

פרס יד ושם ניתן לנויה פרקר, תלמידת בית ספר שרת על עבודתה "גיבורות בעל כורחן: נשים פורצות דרך בגטו ורשה, בין השנים 1939 – 1943". את נויה ליווה המורה להיסטוריה שלומי חנה.

המחקר שם זרקור על נשים שמקומן נעדר מההיסטוריוגרפיה של זיכרון השואה, במטרה להעלות על נס את פועלן יוצא הדופן. נשים אלו שנטלו תפקידים ויוזמות שונות בתקופת קיומו של הגטו תוך סיכון מתמיד של חייהן, הצילו עשרות ומאות בזכות המפעלים שהקימו למרות התנאים הקשים.
נויה לומדת במגמת מחקר בבית ספר שרת, בה תלמידים חוקרים וכותבים בשיתוף פעולה עם חוקרים מהאקדמיה עבודות מחקר במספר רב של תחומים, החל ממדעי הרוח והחברה וכלה בעבודות העוסקות בתחומי המדעים המדוייקים והרפואה.
נויה: "אני מקווה להקדיש לאישה היהודייה מקום מרכזי בהיסטוריה היהודית על אומץ ליבה וכושר עמידתה. אני רוצה לאזכר את כל אותן נשים מגטו ורשה שאינן מוכרות באופן יחסי. הנשים המופיעות במחקרי מעוררות השראה ומהוות מודל לחיקוי, לנטילת יוזמה, מנהיגות ולקיחת חלק מרכזי בחברה הישראלית."
רוני גבאי, מנכ"ל בית הספר "שרת": "אני גאה בנויה על ההשקעה, על המחויבות, על בחירת נושא חדשני ומעורר השראה ועל הישגה האישי."