אילוסטרציה | fotolia 90 חיבורים לרגל 90 שנה לעיר אילוסטרציה | fotolia

השנה מקיים אגף היסודיים במינהל החינוך העירוני, מיזם מיוחד ומעשיר לסיום שנת ה-90 לנתניה – ספר שבו יאוגדו 90 יצירות נבחרות של תלמידי היסודי בעיר

 

ספר יצירות שבו יאוגדו 90 יצירות של תלמידי היסודי בעיר יושק באירוע שיא שייערך במעמד ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, אליו יוזמנו הילדים שיצירותיהן נבחרו, בני משפחותיהם, נציגי בתי הספר, נציגי רשות ונציגים מטעם משרד החינוך.
מטרת המיזם – עידוד כתיבה של ילדים, מעקב אחר תהליכי הכתיבה שלהם ופרסום יצירות מקוריות של ילדים ובני נוער.
הנושאים שנבחרו ע"י התלמידים עוסקים במגוון נושאים, במטרה לעודד יצירתיות, דימיון עשיר, ביטוי אישי ועוד.
כמו כן – לוקחים במיזם חלק, תלמידי כיתות ב' – ו' כך שמדובר בתכנית עם חשיפה רחבה, כאשר הוגשו 200 יצירות נבחרות ומתוכן נבחרו ע"י ועדת הפרס 90 יצירות.

נורית גבאי, מנהלת אגף היסודיים במינהל החינוך: "אנו באגף פועלים בשותפות מלאה עם משרד החינוך, כדי לעודד את תלמידי העיר לקריאה, כתיבה, יצירה ומה שביניהם. הקריאה מפגישה את הקוראים עם יצירות המעוררות מחשבה, מעורבות רגשית ומטפחת אהבה לשפה העברית. הכתיבה מאפשרת מעוף, רעיונות מגוונים, מתן ביטוי ופיתוח אוריינות סביבתית, כמו כן טיפוח יכולת הבעה בכתב המבוססת על תחומי עניין מגוונים הקרובים לעולמם של התלמידים. תהליכים אלו מביאים להעצמה, חווית למידה אחרת ומעורבות פעילה של התלמידים. אנו בטוחים שבדרך זו נקדם את אהבת הספר והשפה. גאים בתהליך שעברו התלמידים ומצפים לאירוע השיא."