חוות הנוי | צילוםף רז אליה בית ספר חקלאי יסודי יפתח בעמק חפר חוות הנוי | צילוםף רז אליה

מליאת המועצה אישרה בשבוע שעבר, את הקמתו של בית הספר היסודי החקלאי: בית ספר "שורשים" בפתיחת שנת הלימודים הקרובה שהוקם בזכות יוזמת ההורים

בית הספר החדש "שורשים", הוא בית ספר יסודי חקלאי, שיפתח בספטמבר הקרוב במבנה שכור במרכז האקדמי רופין. חלק מפעילויות בית הספר יתקיימו בחוות הנוי הסמוכה, ובמרחבים הקרובים לו.
שורשים הוא בית ספר ממלכתי בבעלות המועצה, שיתפתח בתמיכת משרד החינוך. בשבועות האחרונים הוצג הרעיון בפני גורמים במשרד, שהביאו את תמיכתם ומסייעים ומלווים את התהליך.
הקמת ביה"ס התאפשרה בזכות יוזמת הורים, שהגיע עם הרעיון לראשת המועצה, ולסגניה חיזקי סיבק ויעריב- שהחלו בדחיפת הפרויקט וישומו עם כנסתם לתפקיד, לפני כחצי שנה.

בשלב הראשון מיועד בית הספר החדש לתלמידים בכיתות ג', ד' ו-ה' מעמק חפר, ומוגדר כבית ספר צומח שבעתיד צפויים ללמוד בו כ- 240 תלמידים בין כיתות א' עד ח'. התלמידים שילמדו בו הם בעלי זיקה לחקלאות ואהבה לטבע, עם יכולת העמקה, וכאלו שרוצים להיות חלק מקבוצה.
הערכים עליו מושתת חזון ביה"ס החדש, הם חינוך למצוינות ולקהילה, תוך שימוש בעבודה ובגוף כאמצעי מרכזי ללמידה וליצירה.
כמו כן יינתן דגש על חיבור למורשת, דרך עשייה בהווה, ויצירת מערכת חינוכית עתידית מתקדמת, מהמובילות בישראל. בית הספר החדש מבקש לצקת עומק לחוויית הלמידה, להפוך את הלמידה לעשייה אקטיבית, ובכך לתרום להפיכתה משמעותית בבניית הזהות והערכים של התלמידים, המורים, וההורים.

אשת החינוך עמית זגורי, והפסיכולוגית הקלינית טל קפילנסקי עמדו בראש יוזמת ההורים להקמת ביה"ס החדש: "הבנו ששגרת היום של הילדים בבתי הספר לא רציפה, ומלאה במעברים בין מסגרות. ילדים צעירים, עוברים בין קבוצות שייכות שונות, וזה לא תמיד נכון וטוב עבורם", מספרת זגורי, שגם מדגישה שהקמת ביה"ס חקלאי בעמק חפר זה מהלך מתבקש: "עמק משופע בשטחים חקלאיים, טבע ונוף, הוא המקום בו צריך להיפתח ביה"ס החקלאי היסודי הראשון בישראל".
"פתיחת ביה"ס יסודי נוסף בעמק חפר, היא עליית מדרגה מעשית לתהליכים שהתחלנו במערכת החינוך בעמק. פתיחתו תאפשר לנו להמשיך בתהליכי החיזוק והפיתוח ביתר בתי הספר: הקטנת כיתות, וחינוך מותאם לכל תלמידה ותלמיד" אמרה ראשת המועצה ד"ר גלית שאול.

"ביה"ס החקלאי הוא חלק מתהליך רחב של שיפור וחיזוק מערכת החינוך בעמק חפר. פתיחתו תגדיל את היכולת שלנו, לתת מענה אישי לסגנון הלמידה המועדף והטוב ביותר עבור כל תלמיד במערכת. זאת חדשנות בחינוך" אמר יעריב, סגן ראשת המועצה והממונה על החינוך.

בתאריך ה- 25/5/19 יתקיים בבניין ההנדסה ברופין, ערב חשיפה ראשון לביה"ס. ערב החשיפה פתוח עבור הורים שילדיהם ילמדו בשנת הלימודים הבאה בכיתות ג', ד' וה', והם תושבי עמק חפר.