תערוכת עבודות באמנות ועיצוב של תלמידי אורט גוטמן תערוכת עבודות באמנות ועיצוב של תלמידי אורט גוטמן תערוכת עבודות באמנות ועיצוב של תלמידי אורט גוטמן

לרגל ארועי שבוע האישה הבינלאומי שנחגג בנתניה, תפתח באכסדרת היכל התרבות תערוכת יצירות באמנות ובעיצוב של תלמידות ותלמידי מגמת אמנויות העיצוב באורט גוטמן

 ‏

בין היצירות המוצגות בתערוכה מגוון עבודות: רישום, ציור, עבודות דיגיטליות, כרזות, צילום, פיסול, תבליט ועוד.

הכנת התערוכה החלה עם דיון בכיתה אודות "מה זה להיות אישה?", כאשר במהלך הדיון עלו אסוציאציות כמו: עדינות, שוויון זכויות, אלימות כלפי נשים, העצמה נשית, אמא אדמה, נשים למטבח, דיכוי, יכולת לעשות הרבה משימות בו- זמנית, שחרור האישה ועוד. 

בהמשך בחרו כל תלמידה ותלמיד להציג את הנוכחות הנשית מנקודת מבטן/ם האישית, כאשר בחירת הטכניקה, המדיום האמנותי והגודל נעשו בהתאם לרעיון הנבחר.
ברקת בן יעקב, רכזת מגמת האמנות בבית הספר: "דרך ההתבוננות בעבודות, עולה הדימוי הנשי כפי שהוא נחווה בעיני הנוער. עיניים ערניות ומחשבה יצירתית וחדה המגיבה גם לנושאים אקטואליים שעלו לכותרות בתקופה האחרונה והן לתמורות חברתיות שחלו במקומה של האישה בחברה. בעיקר עולה האפשרות של קבלה ואהבה עצמית של האישה מול תכתיבי החברה הקשים. בין היצירות יש עבודות מחאה כלפי דיכוי של נשים בחברה שעדיין מתרחש בימינו ויש כאלו המראות את החיבור החזק של האישה עם הטבע."

טל בר-מעוז, מנכ"לית בית ספר אורט גוטמן: "הלימודים בכיתת האומנות בחטיבת הביניים ובהמשך במגמת אומנויות העיצוב בתיכון, מאפשרים לתלמידים להביא לידי ביטוי את ה'סיפור שלהם' ולהביע בצורה יצירתית וייחודית את נקודת המבט האישית שלהם."

פתיחת התערוכה: 7/3/19 בשעה 18:30, אכסדרת היכל התרבות.