נויה פרקר ואוראל איטח נויה פרקר ואוראל איטח מנתניה בשלב הגמר נויה פרקר ואוראל איטח

שתי תלמידות מבית הספר שרת העפילו לשלב הגמר של התחרות "מדענים ומפתחים צעירים בישראל 2019" בהשתתפות נשיא המדינה. רוני גבאי, מנהל בית הספר שרת: "אני גאה בתלמידותיי על ההשקעה, על המחויבות, על היצירתיות ובעיקר על היותן פורצות דרך, כל אחת בתחומה."

נויה פרקר ואוראל איטח

נויה פרקר ואוראל איטח, תלמידות כיתה יב' בבית הספר "שרת" העפילו לשלב הגמר של תחרות "מדענים ומפתחים צעירים בישראל" 2019.

שלב הגמר ייערך בחודש מרץ בכנסת, במעמד כבוד נשיא המדינה, מר רובי ריבלין ונבחרי ציבור נוספים.
נויה ואוראל נבחרו מבין אלפי תלמידים שהגישו את מועמדותם לתחרות ולאחר שעברו שלבי מיון מפרכים במוזיאון המדע בירושלים, בו הציגו את מחקריהן בפני חבר השופטים ומומחים בתחומים השונים.

תחרות מדענים ומפתחים צעירים בישראל היא תחרות ארצית המתקיימת כל שנה כחלק מאירועי שבוע המדע הלאומי, החל בסמוך ליום הולדתו של אלברט איינשטיין.
התחרות מציגה את מיטב ההישגים המדעיים והטכנולוגיים של צעירים מישראל, ומתחרים בה פרויקטים מחקריים והנדסיים שבוצעו במהלך השנה האחרונה ע"י תלמידים מכל רחבי הארץ במסגרות שונות: עבודות גמר לבגרות, פרויקטי גמר טכנולוגיים ופרויקטים אישיים שונים.
התחרות היא חלק מתוכניות המחקר והפיתוח של האיחוד האירופי לעידוד הקשר ושיתוף הפעולה בין מדענים צעירים באירופה ושל תחרות יוקרתית המתנהלת בחסות אינטל.
הזוכים בתחרות הארצית מייצגים את ישראל בתחרויות בינלאומיות למדענים צעירים באירופה ובארצות הברית וזוכים במלגות לימודים במוסדות להשכלה גבוהה בישראל.

שתי התלמידות לומדות במגמת מחקר ומגמת מדעי ההנדסה בבית ספר שרת, בהן תלמידים חוקרים וכותבים בשיתוף פעולה עם חוקרים מהאקדמיה עבודות מחקר במספר רב של תחומים, החל ממדעי הרוח והחברה וכלה בעבודות העוסקות בתחומי המדעים המדויקים והרפואה.