ענת ניר מקבלת תעודת הוקרה | תמונה: דוברות משרד החינוך  ענת ניר "אשת חינוך מצטיינת" לשנת הלימודים תשע"ו ענת ניר מקבלת תעודת הוקרה | תמונה: דוברות משרד החינוך

ענת ניר, סגנית מנהלת, מרכז פסג"ה בנתניה היא אחת מ-16 אנשי חינוך מצטיינים שקיבלו תעודות הוקרה על פעילותם החינוכית בשנת הלימודים תשע"ו

אתמול (רביעי) נערך טקס בגני תקווה בו קיבלו המצטיינים תעודות הוקרה ממנהלת מחוז תל אביב, חיה שיטאי והנהלת המחוז.

ענת ניר מקבלת תעודת הוקרה | תמונה: דוברות משרד החינוך 

בטקס השתתפו גם מנהלי מחלקות חינוך, ראשי הסתדרות המורים, מפקחי משרד החינוך וכן קרובי משפחותיהם של המתמודדים שזכו בתואר הנכסף.

גב' ענת ניר, סגנית מנהלת, מרכז פסג"ה, נתניה מכהנת בתפקידה כשמונה שנים. "מקצועית ומסורה וזוכה להערכה מצד כל הממונים והשותפים. מתוקף תפקידה, ענת מופקדת על ניהול הפיתוח המקצועי במערכות המידע השונות של כ-170 מסגרות" נמסר ממשרד החינוך. 

בכל ישיבה במרכז הפסג"ה, ענת מלמדת את פרשת השבוע ואת השלכותיה על מערכת החינוך. לפי עדויות הצוות החינוכי, מדובר במפגשים מרתקים, רלוונטיים ומעוררים לחשיבה. בנוסף לכך יזמה תכנית להנצחת זכר השואה בגני הילדים באמצעות גננות מובילות ובשיתוף עם מוזאון נתניה. היא מובילה זו השנה השנייה את תכנית "החלוץ החינוכי", חונכת את מורי ה"חלוץ החינוכי" בתהליכי פיתוח מקצועי ייחודיים שבהם היא מסייעת בבניית מערכי שיעורי בלמידה משמעותית. פיתחה שותפות עם מכללת אונו לביצוע קורס למורים בדרגות 7–9 סביב נושא מעורבות חברתית.
ענת תורמת לצוות מרכזי הפסג"ה מניסיונה ושותפה לצוות חשיבה בפיתוח וביישום מחוזי כמו: תהליכי פיתוח מקצועי וירטואליים, למידה חוץ-כיתתית ועוד.
בכל תהליכי העבודה שואפת ענת למצוינות ולשיתופיות בכל דפוסי עבודה. היא משמשת מודל לחיקוי לצוות עובדי המרכז ולמחוז כולו. פעילה בצוותי מיקוד מחוזיים וארציים. כל עשייתה מאופיינת בריצה ל"מרחקים ארוכים" מתוך הבנה שתהליך חינוכי חייב להיות עמוק ויסודי. ענת נחנה במנהיגות שקטה וחכמה; היא מצליחה לרתום שותפים רבים ממגזרים שונים לפעילות מרכז הפסג"ה במקצועיות ותוך מתן כבוד לכל אחד.

על כל אלה ועוד מצאה הוועדה את גב' ענת ניר ראויה לתואר "אשת חינוך מצטיינת" לשנת הלימודים תשע"ו

בדברי ברכותיה לזוכים אמרה מנהלת מחוז תל אביב, חיה שיטאי כי הבחירה לעסוק בחינוך הינה בחירה בדרך חיים, אתם המצטיינים, ההוכחה לדבקות במטרה ואמונה במה שהנכם מובילים ומשמים בכך דוגמה ומופת לעמיתכם ותלמידכם.