קייטנה של החופש הגדול בית הספר של החופש הגדול התחיל קייטנה של החופש הגדול

22,481 ילדי כיתות א-ו סיימו את הלימודים ויצאו לחופשת הקיץ. היום התחילה הקיטנה של החופש הגדול

מנהל החינוך בעיריית נתניה מקיים גם השנה את פעילות בית הספר של החופש הגדול שבה יטלו חלק 6770 ילדים ב-287 גנים ועוד 5950 תלמידים ב-45 בתי ספר. התוכנית תכלול פעילויות בחשבון ובעברית - הכול בצורה חווייתית, יצירתית ומשחקית, וכן פעילויות העשרה שיכללו ספורט, תרבות, יצירה ומשחק.

כמו כן יופעלו הקיץ קייטנות מדע בנתניה. כ-250 תלמידי כיתות ד-ו ישתתפו בפעילות הקיץ המדעית בקייטנות המדע, בשיתוף פעולה עם משרד המדע, עמותת ״רגעים״, חברת ytek והטכניון . הקייטנות תתקיימנה ב-3 מוקדים בעיר. במסגרת הפעילות הילדים יתנסו במגוון פעילויות חקר וניסוי, בהפעלת רובוטים , בעבודה עם מעגלים חשמליים, בפעילות עם בועות סבון ועוד .

כ-350 תלמידים ישתתפו בקייטנות שמטרתן צמצום פערים ויתקיימו ב-3 מוקדים בעיר. הקייטנות נערכות בשיתוף פעולה עם קרן נתניה והמתנ"סים שמתפעלים אותן, כאשר המיקוד הוא בחיזוק יכולות הילדים במתמטיקה, בעברית ובאנגלית, באופן חוויתי ומעשיר .

מנהלת אגף החינוך היסודי בעיריית נתניה, נורית גבאי, מסכמת את השנה: "זו הייתה שנה מלאת חוויות והתפתחות עבור הילדים, שהשתתפו בין השאר במיזמים ובתוכניות למצויינות, חקרו את החלל בתוכנית "נוגעות בכוכבים" וערכו ניסויים ב- sis )אחיות למדע) בשיתוף הפלנתניה, חישבו והתמודדו באולימפידע במתמטיקה, כתבו ספר יצירות במסגרת בית הספר לכתיבה - הנוצה, דיברו בפני קהל בדיבייט באנגלית, היו מעורבים ופעילים חברתית בפרלמנט הילדים העירוני, הפיקו את הקליפ הרשמי של פתיחת עונת הרחצה והרשימה עוד ארוכה. אני מאחלת לילדים חופשה מהנה, מעשירה ובטוחה".