ביקור ועדת הפרס בתיכון ריגלר תיכון ריגלר זכה בפרס החינוך הארצי ביקור ועדת הפרס בתיכון ריגלר

קרית חינוך "ריגלר" בנתניה זכתה בפרס החינוך הארצי של משרד החינוך לשנת הלימודים תשפ"ב

ארכיון | ביקור וועדת הפרס בתיכון ריגלר

קרית חינוך חמ"ד "ריגלר" בנתניה, בניהולו של אורי כהן, זכתה בפרס החינוך הארצי של משרד החינוך לשנת הלימודים תשפ"ב. כך הודיעה שרת החינוך הד"ר יפעת שאשא ביטון. בית הספר הומלץ לועדה הארצית על ידי מנהלת מחוז תל אביב, חיה שיטאי שברכה את מנהל בית הספר ואת הצוותים החינוכיים על היותם מובילי דרך חינוכית ייחודית, על יצירתיות וחדשנות ועל היותם מודל להתנהגות מקצועית איכותית.

נימוקי הזכיה

בית הספר "ריגלר", השייך לחמ"ד הוא בית ספר מקיף שש-שנתי לבנים ולבנות. בשנה האחרונה שולב בבית הספר מסלול "אורות" לבנות מהמגזר התורני בחמ"ד. המסלול מונה כ-70 בנות בחט"ב שמבקשות להתחנך במסלול תורני אולפני.
הצוות החינוכי-מקצועי הוא צוות מסור שמכיל ומוביל את תלמידיו להעצמה בכל המישורים. תרבות העבודה בבית הספר במהלך השנים האחרונות, יחד עם תהליכי חניכה והעצמה ושיטות הוראה ייחודיות הובילו לעלייה משמעותית בהישגי התלמידים, במעורבות החברתית ובאחוז התלמידים והתלמידות המתגייסים לשירות משמעותי בצה"ל או לשירות לאומי.
בבית הספר כיתות ומרחבי למידה חדשניים, חדרי מחשבים ומעבדות, חדרי ספח, ספרייה ומרחבי הכלה.
בנוסף בבית הספר הוקם מתחם ספורט ייחודי (נינג'ה) שעוצב על ידי התלמידים בכיתות החנ"מ.
המוסד החינוכי מפתח ומיישם דרכים מגוונות ללמידה מצמיחה המעניקה ללומדים ערכים, ידע ומיומנויות לשגשוג במציאות משתנה. כל זאת תוך קידום הישגיות, חדשנות, יצירתיות ומצוינות לימודית וחברתית. המוסד החינוכי מיישם מגוון חלופות בהוראה-למידה-הערכה ומפתח סביבות למידה מגוונות (פיזיות ומקוונות) התורמות לפיתוח מיומנויות של למידה עצמאית ושיתופית.
בבית הספר קיימות מגוון תוכניות הפועלות לקידות ההכלה ושילוב התלמידים כמו: 
תכנית מעברים-"מכינה קדם תיכונית"- תכנית ייחודית לתלמידי כיתות ט' לפני המעבר לתיכון.
מרכז שלבי"ם – שער לעתיד בטוח. מסגרת המציעה לתלמידים סיוע לימודי פרטני כמענה לקשייהם. המרכז פועל כל יום בבית הספר בין השעות 17:00-13:00 , ובוגרי בית הספר מלמדים בו.
קורסים לתלמידים- תלמידי כיתות שח"ר מקבלים קורסים שונים במטרה לייצר מוטיבציה ותחושת שייכות לביה"ס.
שרת החינוך ד״ר יפעת שאשא ביטון:"הזוכות והזוכים משקפים עשייה חינוכית ייחודית ומתקדמת. הם מביאים לידי ביטוי את הפעילות העשירה ואת המנהיגות החינוכית המרגשת ומעוררת ההשראה של מנהלים ומורים מחוייבים ומסורים. הם מובילים ומגשימים חזון חינוכי מתקדם. אני מברכת את כלל הזוכים ומאחלת להם המשך עשייה פורצת דרך".

מנכ"לית משרד החינוך, הגב' דלית שטאובר אמרה: "אני מברכת את הזוכים והזוכות, שחתירתם המתמדת לשיפור איכות החינוך של תלמידי ישראל ומערכת החינוך מעוררים השראה ומעניקים לנו תחושת גאווה. בעשייתם הם מייצרים חדשנות שחותרת לעתיד, מביאים רוח של יזמות ומחזקים את העשייה החינוכית בהנחלת ערכי המסורת שהם היסודות שמקיימים את החברה הישראלית".