מתכון לגוף חטוב המתכון המנצח לגוף חטוב צילום: אבי שי

כיצד תוכלו ותוכלנה, להצליח לחטב את הגוף בצורה הנכונה והיעילה ביותר, לראות תוצאות ולשמור על גוף בריא חטוב ומועצב.

הקיץ הממשמש על פיתחנו, בגדי הים היפים והאופנה הקיצית קורצת לכולנו, רובנו מביטים במראה על גופינו פעם ביום לפחות ומעונינים לעשות שינוי, מי גדול ומי קטן

ובעיקבות כך, נחשפים לאוסף רב של דיאטות שכולם מדברים עליהן, אוסף אימוני כושר שצצים כל יום, אנו מבולבלים וממש לא יודעים להיכן לפנות ומה נכון. הגיע הזמן לעשות סדר בדברים! ולדעת מהיכן להתחיל על מנת להצליח

בתור מאמנת כושר בכירה, העוסקת בתחום כ-30 שנה! החלטתי להגיע למרכז הבינתחומי לתזונה ופעילות גופנית של יאיר להב ולהתנסות ב "dexa"-בדיקה אשר ביצועה מאפשר תיכנון נכון וקביעת מטרות של הטיפול התזונתי ותוכנית האימונים. המידע ניתן עבור איזורי הגוף השונים: זרועות, רגליים, בית החזה, בטן ואגן ירכיים. בדיקה זו הכרחית לפני כל קבלת החלטה על סוג אימון או דיאטה! ולדעתי מי שרוצה לעשות שינוי כולשהו בגופו: ירידת משקל בסידרי גודל שונים, והגעה למצב של גוף חטוב שאינו "מידלדל" חייב ראשית להתחיל את התהליך בביצוע בדיקה זו!

בריאות - המתכון המנצח לגוף חטוב

יתרונה העיקרי של השיטה, הוא האפשרות למדוד את רכיבי הגוף באופן בילתי תלוי: מינרלים, שומן, שריר. המדידה מדויקת ורגישה, ובניגוד לשיטות מעבדה אחרות, מושפעת מעט מאוד ממאזן הנוזלים בגוף.
הבדיקה מתבצעת בשכיבה כאשר הניבדק שוכב ללא תזוזה בזמן שקרני x-(בשתי רמות שונות) עוברות דרך חתכי רוחב של הגוף. מידת בליעת הקרניים והיחס ביניהן משקפים את כמות השומן בגוף. אל דאגה!למרות השימוש בקרני x הקרינה נמוכה מאוד- פחות מ-3 אחוז משיקוף רגיל!
משך הסריקה כ15 דק ומתבצעת בלבוש מלא.

מדידת הרכב הגוף הוא חשובה ביותר

כיום ישנן שיטות רבות למדידת הרכב הגוף שלנו, משקל גוף, אינו מהווה מדד מהימן למצב בריאות כללי היות ואינו לוקח בחשבון את מסת השריר מול מסת השומן.עודף שומן,עלול ליגרום לבעיות בריאות רבות,לחץ דם סוכרת,בעיות לב וכלי דם וכו.לכן חשוב ביותר לתת את הדעת על ירידה בכמות השומן ולאו דוקא לירידה במשקל.
אדם המתאמן באופן קבוע ומקפיד על תזונה נכונה,עשוי לעלות במשקל כתוצאה מעליית מסת שריר. אולם במקביל אם מסת השומן שלו נמוכה, ייחשב לאדם בריא יותר, למרות משקלו הגבוה יחסית. לעומתו אדם הנימצא בתהליך הרזיה ללא פעילות גופנית, יפחית ממשקלו אך עלול לאבד מסת שריר בתהליך הירידה. ואילו מסת השומן בגופו תיהייה מרובה.
שיהיה לכולכם בהצלחה וממליצה בחום להתחיל את הדרך אצל יאיר להב

הכותבת: ענת גיסין מאיר- מאמנת כושר אישית בכירה ומנחת תוכניות כושר בטלויזיה.