הסירו את הבטן מהראש הגיע הזמן להסיר את הבטן מהראש הסירו את הבטן מהראש| צילום: אבי שי

שורה של טיפים ותרגילים שיאפשרו לכם לחטב את הגוף, לשרוף שומנים ולשמור על כושר

מי מאיתנו לא היה רוצה גוף חטוב ומעוצב, בטן שטוחה בעלת קוביות ומשקל נכון, אבל כמעט תמיד הקילוגרמים העודפים מפרידים בינינו לבין החלום. מה עושים ואיך מגשימים את החלום?

בכל גיל נוכל להגיע לתוצאות יפות בנושא, אך חשוב לזכור שככל שאנחנו מתבגרים, הקושי הולך וגובר. עם כוח רצון, התמדה ודבקות במטרה, נוכל להגשים את החלום.

הכלל החשוב ביותר נעוץ בהצבת המטרה והרצון להגיע אליה. רכשו לדוגמא מכנס ג'ינס במידה אחת קטנה ממידתכם. קיבעו לעצמכם יעד: בעוד חודש ימים ללבוש את הגינס. חשוב מאוד שלא להגזים במטרות היעד ובהסרת הקילוגרמים. הכל בהדרגה ובסבלנות, כיון שהתנהלות מוגזמת וקיצונית תגרור אחריה תוצאות הפוכות.

אני ממליצה להביט במראה מידי בוקר וערב ולשאול: האם אנו מרוצים מעצמנו? זהו המדד האמיתי!

לא מומלץ להישקל באובססיביות, כיוון שבאימון אנו מוסיפים מסת שריר, הגוף מתחטב, אולם המשקל לאו דוקא יורד.

למעשה השילוב של שמירה על תזונה נכונה, פעילות גופנית הכוללת סיבולת לב ריאה ושריפת שומנים- פעילות אירובית ותרגילים לחיזוק עיצוב וחיטוב גוף, עם מוטיבציה חזקה- זה המשולש המנצח. לגבי תזונה נכונה, מומלץ לאכול הכל, אך במידות קטנות.

3 ארוחות ביום כחלק מאורח חיים בריא

בריאות - הגיע הזמן להסיר את הבטן מהראש

צילום: fotolia

מומלץ לשמור על 3 ארוחות ביום ולהיצמד לדעת הרמבם: ״ בבוקר איכלו כמו מלך, בצהרים כמו נסיך ובערב כאחד האדם״. ארוחת הבוקר היא המפתח: ארוחת הבוקר מעניקה לנו את האנרגיות למשך היום, משאירה אותנו ערניים ושבעים לפחות עד הצהרים . ביו הארוחות כמובן שניתן להוסיף פרי או ירק. שתייה חשובה מאוד, סביב 8 כוסות מים ביום.

הכל מתחיל ומסתיים בראש שלנו!

יש להימנע מריבוי מתוקים ופחמימות, רגע לפני אכילת פרוסת עוגה זיכרו שטעמו של הביס השני הוא כמו הראשון...הרי אם היינו אוכלים רק כי אנו רעבים, לא היתה נוצרת בעית משקל.

חישבו בכל יום מחדש על הג'ינס היפה המחכה בארון, על הארוע החשוב אליו הוזמנתם וחשוב לכם להראות במיטבכם, הקדישו זמן מול המראה, וגשו למראה בכל פעם בה תרגישו צורך בעוד ממתק או בורקס מיותר....

פעילות אירובית

בצעו פעילות אירובית הכוללת צעדה, ריצה, שחיה רכיבה על אופניים, שיעור ספינינג או שיעורי אירובי בסטודיו. מומלץ לבצע פעילות אירובית בין 4-5 פעמים בשבוע, 45-60 דקות וכמובן ניתן לגוון. הפעילות האירובית מסיעת בשריפת השומנים, מפתחת סיבולת לב ריאה ומסיעת לשיפור מצב הרוח.

בריאות - הגיע הזמן להסיר את הבטן מהראש

פעילות אירובית | צילום: אבי שי

בצעו כ-3 פעמים תרגילים לחיזוק ועיצוב הגוף בעזרת משקוליות, גומיות כושר, עבודה בחדר כושר, עבודה בשיעורי סטודיו ומומלץ לקחת מאמן כושר אישי שיעבוד עימכם ביסודיות ובמיקצועיות.

המוטיבציה מהווה מרכיב מרכזי, כך גם שינה טובה בלילה מסיעת לנו לחילוף החומרים. שמירה על מצב רוח רגוע ושקול, חשיבה אופטימית ושמחת חיים מסייעים ביותר!

הכותבת: ענת גיסין מאיר- מאמנת כושר אישית בכירה ומנחת תוכניות כושר בטלויזיה.