ניתוח נדיר מעיים לפעוט בן שנה בוצע בבית חולים לניאדו בית חולים לניאדו

ניתוח נדיר לטיפול בהתפשלות מעיים בגישה לפרוסקופית בוצע בבי"ח לניאדו לפעוט כבן שנה, תושב נתניה. הניתוח עבר בהצלחה 

התפשלות מעיים היא מצב שבו חלק מהמעי נבלע בתוך חלק אחר הסמוך לו. מדובר בתופעה לא נפוצה אך מסוכנת, בדרך כלל ניתן לטפל בבעיה באמצעות חוקן. החוקן מהווה כלי טיפולי: לחץ הנוזל או האוויר המוחדר למעי דרך החוקן משחרר את החסימה בכ־85 אחוזים מהמקרים ומחזיר את המצב לקדמותו. הבדיקה ושיטת הטיפול באמצעות חוקן נחשבת כיעילה ובטוחה. אולם לעיתים, במצבים בהם החוקן לא מצליח לפתור את הבעיה - נדרש ניתוח. במרבית המרכזים הרפואיים בישראל מבוצע הניתוח בגישה כירורגית "פתוחה", במהלכה נפתח חתך משמעותי בבטן. הגישה הפתוחה הינה בעייתית בהיבט של זיהומים וכן בהיבט של החלמה ממושכת. מספר מרכזים רפואיים בודדים בישראל מבצעים את הניתח בגישה לפרוסקופית, המאפשרת לבצע חתכים זעירים, להכנס לחלל הבטן עם מצלמה ולשחרר את המעי שהסתבך סביב עצמו.למחלקת ילדים בבי"ח לניאדו הגיע פעוט כבן שנה, תושב נתניה, שאבחון מהיר הראה מצב של התפשלות מעיים חמורה המחייבת ניתוח, על מנת למנוע אפשרות של בצקת במעי שעלולה לגרום לנמק. צוות מחלקת ילדים בבי"ח לניאדו, הפועל בשת"פ מלא עם מחלקת כירוגית ילדים במרכז הרפואי שניידר ביצע את הניתוח היחודי, בהצלחה.

ד"ר מיכאל בן אקון, מנהל אגף ילדים בבי"ח לניאדו מסר "אגף ילדים ממשיך לפתוח שירותים נוספים עבור תושבי נתניה והשרון. הניתוח הלפרוסקופי מונע זיהומים ומאפשר תקופת החלמה קצרה באופן משמעותי"

פרופ' צבי שמעוני, המנהל הרפואי בבי"ח לניאדו ציין כי "שיתוף הפעולה האסטרטגי בין אגף ילדים בבי"ח לניאדו לבין מחלקת כירוגית ילדים במרכז הרפואי שניידר מאפשר ביצוע פרוצדורות מורכבות, בפרק זמן מהיר, תוך שימוש במכשור מתקדם. אנו נמשיך להעמיק את שיתוף הפעולה הזה, עבור כחצי מליון תושבי נתניה והשרון"