האופרה הירושלמית חוזרת לנתניה

בכורה ישראלית של שתי אופרטות צרפתיות "חתונה לאור עששיות" מאת אופנבך ו"החינוך הלקוי" מאת שברייה בהיכל התרבות נתניה 

האופרה הירושלמית חוזרת לבמה ומזמינה את הקהל הנתנייתי להיכנס לתוך עולם קסום של נוצות, רכילות, ואהבה נכזבת. המופע יתקיים  ב 17.6 בשעה 20:30 בהיכל תרבות נתניה.

האופרטות יועלו בהפקה מלאה ובבימוי מקורי וחדשני של הבמאית נעמי שלוסר, בלווי אנסמבל האופרה הירושלמית בניצוחו של עומר אריאלי ובכיכובה של הזמרת הנתנייתית, טלי קצף

"חתונה לאור עששיות", מספרת את סיפורו של גִיוֹ, איכר צעיר, החש רגשות חמים לבת דודתו היתומה, דניז , אותה הפקיד בידיו דודם מת׳ורין. הוא מתנהג אליה בגסות על מנת להסתיר רגשות אלה, ומביא את דניז אל סף הייאוש. שניהם כותבים לדודם – הוא מבקש ממנו כסף, והיא מבקשת עצה. שתי אלמנות רכלניות, צוחקות על טפשותו של גיו, אך כאשר הוא מקבל מכתב מהדוד, המגלה לו את דבר האוצר שימצא מתחת לעץ הגדול מחליטות שתי הנשים לזכות בליבו.

"החינוך הלקוי", מספרת לנו את סיפורם של זוג אוהבים שזה עתה נישא ומצפה לבלות יחד את ליל הכלולות וככל שמתקדם הערב מגלים בני הזוג עד כמה הם בורים בעניינים האינטימיים המפותלים של הנישואים.
"התרגשתי מאוד כאשר האופרה הירושלמית הזמינה אותי לביים זוג אופרטות לא מוכרות אלה" אומרת הבימאית נועמי שלוסר, "אך גם חששתי מעט. מדוע נותרו שתי יצירות אלה באלמוניותן? כפי שהיה גם כאשר ביימתי בעבור האופרה הירושלמית את "היונה" מאת גונו, בשנת 2019, הסתבר לי ששתי יצירות קטנות אלה הן פנינים שנפלו בחיקי, על מנת שאלטש אותן ואעלה אותן על הבמה".

על הבימוי והתלבושות אומרת שלוסר, "כדי להעצים את ההתנהגות שובת הלב – וגם את ההתנהגות הפסולה - של דמויות אלה בתוך תפאורה פסטורלית, החלטתי להציג אותן כציפורים. לדוגמא התרנגול הצעיר בן הטיפש-עשרה מתרברב ומתפקע מטסטוסטרון, מתקשה להראות את אהבתו ליונתנו העדינה, הבתולה אובדת העצות. שתי אלמנות הרעבות לגברים (טווס ודודו) רודפות פלירטוטים רגע אחד, וכסף במשנהו. כל האלמנטים הציפוריים נתנו לי את החופש ליצור רקע אגדתי וקסום, ולא תפאורה של חווה רגילה. הדבר ישתקף גם בבחירת התלבושות שליאת גולן ואני יצרנו לבעלי הכנף שלנו".
זמרים: טלי קצף, יורי קיסין, ענבל בריל, שי יעקבוביץ, יקטרינה צ׳פלב, שחקן: דן מישוד.