מאירועי שבועות בחצר ראשונים עין שמר

חג שבועות הוא הזדמנות לצאת אל הטבע ולראות את תוצרת הארץ בשלל פסטיבלים ואירועים לכל המשפחה. 

ליקטנו עבורכם כמה מהאירועים החגיגיים שיתקיימו בסוף השבוע הקרוב באזור השרון.

חג שבועות הוא כידוע בעיקר חגם של הקיבוצים והמושבים, שנוהגים לקיים טקסי ביכורים מודרניים ולהציג את מיטב התוצרת החקלאית שלהם לצד חגיגות ומופעים, תהלוכות ומגוון פעילויות נוספות לכל המשפחה.

תצוגת ביכורים

מוזיאון חצר ראשונים בעין שמר מזמין את הקהל הרחב לקחת חלק בטקסי הבאת ביכורים שיצאו בשעות 13:30 ו-16:00. במהלך הטקס תתקיים תהלוכת טרקטורים ומכונות חקלאיות מראשית המאה, תצוגה של ענפי הקיבוץ והופעת מחול והרקדה המונית. בנוסף יתקיימו בחצר המוזיאון פעילויות מגוונות לכל המשפחה כגון פינות יצירה, אפיית לחמניות, פינת ליטוף, והמעוניינים יוכלו גם לצאת לסיור בטרקטור ברחבי הקיבוץ כולל ביקור ברפת המקומית ובטחנת קמח מראשית המאה. הכניסה בתשלום.

חג החלב

אכילת מאכלי חלב ודבש הוא אולי המנהג שהפך המזוהה ביותר עם הלכות החג. ברפת של משפחת ברגר בכפר הס, שהוקמה בראשית שנות הארבעים של המאה הקודמת ומונה כיום 65 חולבות, מזמינים את הציבור לבקר ברפת האקולוגית וליהנות מאטרקציות ופעילויות באווירת החג המתאימות לכל המשפחה. המבקרים יוכלו להתרשם ממכון החליבה, להאכיל כבשים בדיר, להתנסות בהגמעת עגלים יונקים בבקבוקים ולקיים את גז הכבשים המסורתי. הביקור כרוך בתשלום.

שבועות בחווה

מושב אחיטוב בעמק חפר מזמין את הציבור ליום פתוח באווירה חקלאית, שיתקיים ביום שני בין השעות 10:00 ל-15:00. המושב שמתגאה בתואר מגדל המלפפונים המוביל של ישראל, מזמין את הציבור לסיורים מודרכים לאורך כל היום בחממת מלפפונים הכוללים קטיף והסברים. בנוסף, תתקיים תצוגה של כלים חקלאיים, תוצרת חקלאית וכן הצגה של מיטב החידושים הטכנולוגיים בענף החקלאות. באירוע יהנו הילדים גם מהפעלות וסדנאות יצירה. הכניסה חופשית.

 המאמות מבשלות במושב אחיטוב

המאמות מבשלות במושב אחיטוב

בגינת האוכל של משק הלברכט במושב ביתן אהרון יתקיים הפנינג לכל המשפחה בימים שבת עד שני בין השעות 15:00-9:30. ההפנינג יכלול סיור מודרך בגינה, כולל שתילות, הכרת הירקות העונתיים וקטיף ירקות ותבלינים, יצירות אקולוגיות מחומרים סביבתיים, הפעלות בישול לילדים, יצירה עם ירקות, הכנת פיתות בטאבון, סחיטת מיצים טבעיים ועוד. עלות לילד לפי הפעילות.

קטיף תותי עץ

משק 6 במושב גאולים יקיים הפנינג שבועות בימים שבת וראשון בין השעות 16:00-9:00, שיציע חוויה חקלאית של קטיף עצמי במשק חקלאי ובשדות תותים גדולים. בנוסף לקטיף התותים הניתנים ישר לאכילה מהשדה, יתקיימו פעילויות נוספות מיוחדות לחג כמו פינת התחפשות לחקלאי משק 6, הכנת פיתות בתנור, הכנת כלים מחומר על אובניים, פינת חי וליטוף ותצוגת כלים ישנים שמשרתים את המשק מאז ועד היום. הכניסה כרוכה בתשלום.

החווה החקלאית שדות בכניסה למושב משמר השרון חוגגת בשישי-שבת הקרובים את פסטיבל התות וסיום העונה. בשדות מציעים לקהל המבקרים חוויה מהנה של קטיף חופשי של מספר זני תותים עסיסיים בטוחים לאכילה. במסגרת עלות כרטיס הכניסה, תקבל כל משפחה גם עציץ תבלין, סדנת קעקועים לילדים ושתייה קרה.