כנס ייחודי ופורץ דרך, המשותף לעיריית נתניה, משרד החינוך וחברת ערי חינוך, ייערך ברביעי הקרוב ויציג יוזמות עסקיות וחינוכיות חדשות בעיר. טובה דולב, ראש מנהל חינוך וחברה בעיריית נתניה: "אני מתרגשת מאוד לקראת הכנס. זו תהיה חגיגה של אנשי חינוך ויזמים פורצי דרך" 
רוצים להכיר מקרוב יוזמות עסקיות וחינוכיות חדשניות, תוך שיטוט בין דוכנים, ממש כאילו ביקרתם עכשיו ביריד בבודפשט?
הכיכר האינטראקטיבית החדשה בנתניה
אם תעדיפו לשתות קפה באחד מבתי הקפה המזמינים בכיכר האינטראקטיבית החדשה של נתניה ולשמוע הרצאה על ה-"יצרכן" (Prosumer) (שילוב של המילים יצרן וצרכן, מונח שנוצר על מנת לתאר גורם כלכלי חדש, של צרכן שגם משתתף בייצור השירות או המוצר שהוא צורך, מושג שהתפתח בעידן הרשתות החברתיות), או לשמוע את  דבריו של פרופ' סוגטה מיטרה, ממובילי החדשנות החינוכית בעולם שיוקרנו מעל למסך ענק בכיכר, אתם יותר ממוזמנים לכנס "החינוך במרכז העיר" שייערך בכיכר העצמאות בנתניה ביום רביעי הקרוב בין השעות 16:30-19:30. 
מדובר בכנס חינוך ייחודי ופורץ דרך שייצא לראשונה בארץ אל המרחב הציבורי וייערך בכיכר האינטראקטיבית החדשה של נתניה. בדוכנים יוצגו מיזמי חינוך חדשניים, בבתי הקפה יינתנו הרצאות, במרחב הציבורי יתקיימו הפעלות והופעות ועל המסכים בכיכר יתראיינו אנשי חינוך פורצי דרך.
יצוין כי הכנס משותף לעיריית נתניה, משרד החינוך וחברת ערי חינוך, בראשותו של יעקב הכט.

אירוע מרתק, שמח ומאתגר

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר: "המהלכים אותם אנו מובילים במערכת החינוך - הביאו לפתיחת תחומי הצטיינות רבים ומגוונים יותר בקרב תלמידי העיר, תוך טיפוח החוזקות של התלמידים בכל התחומים ולכן אך טבעי הוא שנארח בעירנו היפה את כנס החינוך במרכז, שלראשונה בארץ יוצא אל המרחב הציבורי".
ד"ר אביטל לאופר, סגנית ראש העיר, הממונה על החינוך: "אנחנו רואים את המצוינות כרבת גוונים וסוגים ולכן חשוב לנו לאפשר לכל ילד ביטוי בתחום שבו הוא מוכשר. מכאן שאנחנו מעודדים בתי ספר להיות שונים זה מזה כדי שהילדים וההורים יוכלו לבחור את בית הספר לפי תחום העניין והחוזקה של הילד ולאו דווקא לפי הקרבה הגיאוגרפית שלהם לבית הספר. הכנס יאפשר לנו להציג את היזמות העסקית והחינוכית בנושא וכמובן לאפשר בימה ללמידת עמיתים".  
טובה דולב, ראש מנהל חינוך וחברה בעיריית נתניה: "השנה ייערך הכנס בכיכר העצמאות בנתניה. פתחנו את זה בפני כל מנהלי החינוך בארץ והמטרה היא גם לחשוף חדשנות וגם לייצר רשתות של שיתופי פעולה בין רשויות שונות. זה יהיה כמו יריד עם דוכנים, בשילוב מופעי רחוב וסיורים מודרכים. צפוי להיות אירוע מרתק, שמח ומאתגר. זו הפעם ראשונה בנתניה שהחינוך יוצא לרחוב. צפויים להיות בכנס מעל 1000 איש ולדעתי גם ברמה הארצית ואולי גם ברמה העולמית לא היה דבר בסדר גודל כזה ולכן אני מתרגשת מאוד לקראת הכנס. זו תהיה חגיגה של אנשי חינוך ויזמים פורצי דרך".