נתניה נט ספורט נוער

המועצה האזורית ומועדון השיט עמק חפר יארחו את אליפות אירופה לנוער בגלשני רוח. 168 מתחרים ישתתפו בתחרות

תחרות גלישת רוח

אליפות אירופה לנוער תתקיים בתאריכים 16-21.8 במתחם מבואות ים מעגן מכמורת. זוהי התחרות הבינלאומית הראשונה בשיט שמתקיימת במועצה האזורית עמק חפר, כאשר כל המתחרים והצוותים, כולל הישראלים, שוהים, אוכלים ולנים במתחם פנימיית הנוער מבואות ים. כך, כפר הנוער הופך למעיין "כפר אולימפי". לתחרות רשומים 168 מתחרים, מתוכם 105 מתחרים זרים מ 17- מדינות שונות, כולל 14 מתחרים מטורקיה ו-12 מתחרים מהונג קונג.

התחרות תתקיים במתכונת אקולוגית מיוחדת - המתחרים לא יורשו להשתמש בכלים חד-פעמיים. כל מתחרה יקבל בהגעתו למתחם בקבוק רב-פעמי, כשעל סירת המאמן יהיה מיכל עם מים קרים שיוכל למלא במהלך התחרות.
נציגי המועדון הם: מעין לירן, בן 16 מכרכור; עידו פומרנץ, בן 16 מאביחיל; מיקה כפרי, בת 14 ממכמורת - ואלופת אירופה בשנה שעברה (2018); שחר רשף, בת 14 משדה יצחק; שובל סגל, בן 14 מחופית; יהלי פלטי, בן 14 מעין שריד; דניאל זיו, בת 13 ממכמורת; גיא קנטור, בן 13 מאביחיל. המתחרים יתחרו בשתי קבוצות גיל לבנים ולבנות.

רון יפה, ממייסדי מועדון השיט במכמורת, מספר על ההכנות וההתרגשות לקראת התחרות: "נתבשרנו על האפשרות לקיים את האליפות אצלנו בפרק זמן קצר יחסית. חששנו כי לא נוכל לעמוד בסטנדרטים המקצועיים של התחרויות העולמיות. התחלנו לעבוד ולחלק תפקידים, וככל שהתקדמנו ראינו כי אנחנו מסוגלים לעשות זאת בצורה הטובה ביותר. אליפות בקנה מידה כזה עוד לא הייתה בארץ. לקחנו על עצמנו את הארגון מא' עד ת'". 

אירועי התחרות פתוחים לציבור ויתקיימו במעגן מבואות ים: החל מטקס הפתיחה, שיתקיים ב-16 באוגוסט בשעה 18:00, דרך התחרויות שיוזנקו כל יום בשעות 10:00 ו-15:00, ועד טקס הנעילה, שיתקיים ב-21 באוגוסט בשעה 18:00.