נתניה נט חדשות ספורט
ירדן ג'רבי

ירדן ג'רבי בת ה-25 זכתה באליפות ישראל שבע פעמים בתור ג'ודוקא

יעל ג'רבי, המדורגת במקום הראשון בעולם, זכתה באליפות העולם בשנת 2013 וכעת נמצאת בתפקיד לא פחות חשוב כסגנית אלופת העולם בג'ודו במשקלה.

מאז גיל 6 מתאמנת ג'רבי ומתמודדת ברחבי העולם, מציבה לעצמה יעדים ופורצת גבולות, אולם גם לאחר הנסיקה המטורפת שחוותה, קיימים בתחום מכשולים אין ספור וקשיים לשמור על המקום הגבוה בראש הפסגה.

ירדן ג'רבי זוכה באליפות

מדובר על בחורה צנועה שלא מפחדת מהיכולות שלה ומאמינה בעצמה מבלי לאבד את הצניעות. היא יודעת שתוצאות מגיעות אך ורק בזכות עבודה קשה והתמדה, והיא מוכנה להמשיך בדרך הקשה עם תקווה לחזור ולהשיג מטרות שונות העומדות בדרכה. שנת 2013 הייתה השנה בה זכתה ג'רבי באליפות העולם וזו הייתה גם השנה בה שמה עלה לכותרות וגרם לרבים להכיר אותה.

ג'רבי טוענת כי נקודת המפנה בחייה הספורטיביים התרחשה כאשר הגיעה למקום השלישי באליפות העולם באירופה. ההבנה כי הג'ודו הולך להיות קריירה עבורה עוד לא התגבשה, האימונים הקשים וההתמדה לא הביאו עדיין תוצאות מוחשיות מספיק, אולם האמונה הייתה קיימת. לאחר הגעה למקום כה מכובד ג'רבי החלה להאמין שהיא אכן טובה ומסוגלת, ויש לה הוכחה אותנטית לכך. המדליה שקיבלה בשנה זו סללה את הדרך בעבורה לרצף של הצלחות וקטיפת מדליות שונות בתחרויות שונות, עד לזכייה באליפות העולם בשנת 2013, שהייתה הוכחה להתמדה חסרת פשרות.

האהבה לענף הג'ודו

ירדן מספרת על אהבתה לעולם הג'ודו בעקבות הגיוון, החוקים והאתגרים אשר מניעים אותה. הספורט בעיניה הוא בסיס שמאפשר התעניינות והצלחה בכל סוג ספורט אחר. עם כל האהבה, הענף לא תמיד היה קל לג'רבי. במהלך גיל ההתבגרות נאלצה לוותר על יציאות עם חברים בשביל לקיים אימונים ובימים אחרים התביישה לפעמים להראות את השרירים ולהתמודד עם הטיפוח של נערות צעירות אל מול גוף של ספורטאית, אולם היום ג'רבי מקבלת ואוהבת את היופי המייחד גוף של ספורטאית, והיא גאה בהישגיה ובדרך שלה.