נתניה נט חדשות ספורט
רוני לוי- מאמן הקבוצה

מכבי נתניה על כל שחקניה ומאמניה פתחו במחאה. ההנהלה סוערת ואובדת עצות

לאחר חודשיים בהם לא קיבלו שחקני מכבי נתניה את משכורתם, הכריזו השחקנים על השבתת האימונים והמשחקים עד הודעה חדשה במידה ותנאיהם לא ימולאו מידית.

הבוקר (24.3.15) נכנסה הודעת השביתה לתוקף ומחאת השחקנים יצאה לדרכה. על שום מה? שביתת השחקנים היא על הדרישה לשלם את שכרם באופן מלא עד חג הפסח. אם לא ישולם להם שכרם לפני החג לא ישובו למגרש האימונים. שחקני מכבי נתניה הודיעו שהם אינם יכולים לחיות ולפרנס משפחתם בתנאים אלו ועל כך הם שובתים. חלק משחקני הקבוצה נפגשו כבר ביום שבת על מנת להגיע ביום שלישי מגובשים בדעתם עם החלטה משותפת. החלטתם הגורפת הייתה שלא להסכים לקבל משכורת חלקית כפתרון פשרה עד אפשרות קבלת המשכורת המלאה. הם החליטו שהשביתה אליה יצאו לא תוגבל בזמן ותכלול אי הופעה למשחקים ולאימונים.

מאמן הקבוצה רוני לוי עומד באומץ מאחורי השחקנים שלו:

היה זה חלוץ הקבוצה הנתנייתית, הקפטן ערן לוי, שמסר את הבשורה המחאתית למאמן קבוצת מכבי נתניה, רוני לוי. לאחר החלטת השביתה דיבר מאמן הקבוצה, רוני לוי, עם השחקנים ובהחלטה חסרת תקדים הביע הזדהות למאבקם וביקש מהם לשמור על כושר כדי להיות מוכנים לכל התפתחות במגעים. הוא הביע תקווה כי למרות הקושי, תצליח הקבוצה לסיים את העונה בטעם טוב. הוא החליט לעמוד איתן מאחורי שחקני הקבוצה שלו ובכך לתמוך בהחלטתם לשבות. מאמן הקבוצה רוני לוי, במילא רקם תוכניות על חופשת חג מרוכזת לשחקני הקבוצה הצהובה שלו בשל הפגרה הנערכת במשחקי הנבחרת כך שעצם רעיון השביתה התאים מאוד למה שהוא תכנן, אלא שמעתה לא יגיעו השחקנים כלל לאימונים במגרש הצהובה.

מחלקת הנוער של מכבי נתניה מצטרפת לשביתה:

השמועה על שביתת השחקנים המסרבים להופיע לאימונים בשל אי תשלום שכרם לפני חג הפסח קרמה לה עור וגידים ופרשה כנפיים עד למחוזותיהם של שחקני ומאמני ליגת הנוער. מחלקת הנוער של מכבי נתניה בעקבות ההחלטה על שביתה ומחאה בקרב קבוצת הבוגרים החליטו להצטרף למחאה גם הם עד כי יוסדר כל עניין התשלום וכל דרישות השחקנים יקבלו מענה ויבואו על פתרונן.

ההנהלה מבולבלת ומכנסת אסיפת חירום לגיבוש פתרון:

בהנהלה לא יודעים מה לעשות. ההבטחות בדבר תשלום משכורות חלקי לשחקנים טרם החג אמנם ניתנו, אך הנה זה דורשים השחקנים את שכרם במלואו. השחקנים באמצעות פעולת המחאה שלהם מנסים להשפיע עד הדרג הגבוה ביותר של הבעלים אלי שגב ומקווים שמשם תצמח להם ישועה. בהנהלה הוחלט על אסיפת חירום לנסות ולראות איך פותרים את הרוח המחאתית שצמחה במועדון ומשיבים את הדברים על קנם.