פרסומת עמותת רגעים
מע"מ החשד: דיווחו על מכירת מגרש אך בפועל מכרו בית בשלבי סיום מע"מ נתניה | צילום: נתניה נט

שלושה חשודים נעצרו בחשד לדיווח כוזב על עסקת מקרקעין בכפר יונה במטרה להקטין את תשלום המיסים

שלושה חשודים נעצרו ושוחררו בתנאים מגבילים בחשד להגשת הצהרות כוזבות למיסוי מקרקעין במטרה להקטין תשלום את מס השבח ומס הרכישה בעקבות עסקת מכירת מקרקעין.

מבקשת המעצר, שהוגשה על ידי פקיד שומה חקירות מרכז, עולה אחד החשודים הגיש הצהרה על מכירת מגרש בכפר יונה בסך 1,700,000 ₪ בנובמבר 2021. ביקורת שנערכה במשרד מיסוי מקרקעין נתניה, העלתה חשד כי הקונה והמוכר הגישו במסגרת העסקה מסמכים כוזבים ומזויפים לרשות המסים.

במסגרת הביקורת התבקשו השניים להגיש אסמכתאות לאישור מועד בניית המבנה במגרש. על פי האישורים שהוגשו, בניית הבית החלה בשנת 2021, אך מבדיקה שנערכה במיסוי מקרקעין עולה כי מסמכים אלה הוזמנו בכלל עבור אדם אחר מכפר יונה ולא כפי שהוצגו. כמו כן, מתצלומי אוויר במקום עולה כי כבר בשנת 2020 קיימת בנייה במגרש. לאור זאת עלה החשד כי העסקה שדווחה למיסוי מקרקעין כמכירת מגרש הינה בפועל מכירת בית בשלבי סיום וכי השניים, בסיוע בנו של המוכר, הגישו הצהרות כוזבות לרשות המסים.

לאור הממצאים נפתחה חקירה גלויה כנגד שלושת החשודים, במסגרתה נערכו חיפושים בבתיהם ונתפסו מסמכים, מחשבים וטלפונים.

כבוד השופטת עדי יעקובוביץ מבית משפט השלום בתל אביב-יפו שחרר את השלושה בתנאים מגבילים ביניהם התחייבות עצמית בסך 300,000 ₪ כל אחד, ערבות צד ג' ואיסור יציאה מהארץ ל-180 יום.