אילוסטרציה | fotolia פועל בניין ששבר קרסול באתר בניה בנתניה תובע מיליון ₪ אילוסטרציה | fotolia

פועל בניין שנפל מסולם באתר בניה ברחוב שלום עליכם בנתניה, תובע כמיליון שקלים מחברת ג.א.ר פרוייקטים בע"מ ומחברת כוח האדם שהעסיקה אותו

הפינה המשפטית - פועל בניין ששבר קרסול באתר בניה בנתניה תובע מיליון ₪

אילוסטרציה | fotolia

פועל בניין בן 46 שנפל מסולם בעת העברת פיגום באתר בניה ברחוב שלום עליכם בנתניה, תובע כמיליון ₪ מחברת ג.א.ר פרוייקטים בע"מ ומחברת כוח האדם שהעסיקה אותו. כך עולה מתביעה שהגיש לבית משפט השלום באמצעות עו"ד דותן לינדנברג.

מהתביעה עולה כי בשעות הבוקר לפני כ-3 שנים, בעת שעמד על סולם בגובה של כ- 2 מטר והרים חלק של פיגום לצורך הרכבת הפיגום באתר הבנייה בנתניה, רגלו הימנית נתקלה במדרגה, התעקמה והוא נפל ארצה. כתוצאה מהנפילה שבר הקרסול ופונה לחדר מיון בביה"ח הלל יפה.

הפינה המשפטית - פועל בניין ששבר קרסול באתר בניה בנתניה תובע מיליון ₪
בא כוחו עו"ד דותן לינדנברג העוסק בתביעות בגין נזקי גוף, טוען בתביעה כי אם הקבלן היה דואג להתקנת מאחז צד, מספק לפועל פיגום תקין ובטיחותי והיה מעביר לו הדרכות בטיחות בכלל ולעבודה בגובה בפרט, התאונה יכלה להימנע. לטענתו, אם הקבלן היה דואג לכך שהעובד יעשה שימוש ברתמת בטיחות, היה מספק לו אמצעי הרמה ודואג לסביבת עבודה בטיחותית ותקנית, הפועל לא היה נופל וניתן היה למנוע את תוצאת התאונה.

בבית החולים התברר כי הפועל סובל מהגבלות תנועה ומשבר מרוסק המונעים ממנו להיות כשיר לעבודה פיזית. בביה"ח גיבסו את רגלו תוך המלצה לשקול ניתוח עתידי.
בתביעה נטען כי כתוצאה מהתאונה פועל הבניין סובל מכאבים, רגישות, נפיחות והגבלת תנועות בעקב ובקרסול ימין ואורתופד מומחה שבדק אותו מספר חודשים לאחר התאונה, הבחין כי הפועל סובל מצליעה אנטלגית וכל דריכה גורמת לו לכאבים. האורתופד קבע כי פועל הבניין סובל מנכות לצמיתות בשיעור של 20 אחוזים.

בא כוחו טוען בתביעה כי כתוצאה מהתאונה הפך פועל הבניין לגבר מוגבל שנזקק לעזרת אדם אחר לצורך ביצוע עבודות בביתו כמו ניקיון, הזזת רהיטים, עריכת קניות ועוד. בעקבות נזקו של פועל הבניין פחתו הנאות חייו באופן מהותי ואף נפגע בטחונו העצמי. זאת כאשר לפני התאונה הוא היה פעיל וחיוני, איש עבודה חרוץ ומסור.
הפועל תובע לפסוק לו פיצוי עבור הפסדי שכר ניכרים בשל הפגיעה הממשית בכושר ההשתכרות, בין היתר כי כתוצאה ממגבלותיו נבצר ממנו לשוב למעגל העבודה. בנוסף תובע לקבל פיצוי עבור אובדן תנאים סוציאליים ופנסיה, עזרת צד ג', הוצאות רפואיות וכאב וסבל.

מחברץ ג.א.ר פרוייקטים בע"מ לא התקבלה תגובה.