אביב הגיע חופש בא "אביב הגיע- חופש בא..." סיוון נצח

אז פסח ממש מעבר לפינה ויחד איתו הלחץ החרדה והחשש האימתני מחופשת הפסח (הארוכה יש לציין) עם הילדודס

אכן כן, עשרה ימים שלמים שבהם אנחנו שוברים את הראש בניסיונות לבדר את הזאטוטים הבנדיטים הקטנים שלנו יהיו חמודים ומתוקים ככל שיהיו ועדיין עשרה ימים ללא מסגרת מוציאה מהם ייצורים קצת פחות נעימים.

אז איך נעביר תקופה (וכן בנסיבות האלו אני מרשה לעצמי להתייחס לעשרה ימים כתקופה) עם האוצרות הקטנים וזאת תוך כדי שמירה על האוצר בחשבון הבנק שלנו.
אז כמובן שיש את רבבות ההורים שיעדיפו לעשות את זה בחו"ל ולהעביר חופשה "נעימה" מעבר לים, אם אפשר לקרוא לזה "חופשה" שמתחילה בתורים בלתי פוסקים צעקות ודיילות קרקע ממורמרות בשדה תעופה ומטוס אחד עמוס בישראלים (בסיפור "השוקולד" אני מניחה שכולכם כבר דשתם),

להגיע למלון שעליו הוצאתם את מיטב כספכם וסביבכם רק אבל רק ישראלים. טוב לא בדיוק רק ישראלים אבל רק אותם אתם תשמעו כך שזה ירגיש לכם שנשארתם בארץ.
לא יודעת, לא בשבילי בכל אופן....

הפירוש שלי למילה "חופשה" הוא אחר לגמרי שכולל בתוכו מינימום הליכות, התרוצצויות ובלאגנים ומקסימום בטן גב, שמש, מסז' מסעדות טובות ובעיקר שקט ואת זה אני לא אמצא בשום מקום בעולם לא כשהילדים איתי.

אז בואו נשמור את החופשה הנעימה בחו"ל לתקופה אחרת בשנה כשאפשר יהיה להשאיר את הילדים אצל סבא סבתא או אפילו דודה ולטוס עם הבעל או החברה הטובה.

אז מה עושים עשרה ימים שלמים עם הילדים בארץ...תשמחו לשמוע שלא חסר מה!

לפניכם שלל של אפשרויות לבילוי נעים ונחמד בחיק המשפחה שלא ירוקן את הכיס ואת חשבון הבנק.

היום הראשון לחופשה: החופש מתחיל לרוב עם אנרגיית שיא אז בואו ננצל את הימים הראשונים שכוחנו בנו לצאת לטיולים בארצנו היפה, ממש מתחת לאף ישנם מספר לא מועט של מקומות בהם יש אטרקציות מהנות לילדים.

קטיף תותים - רגע לפני שמסתיימת עונת התותים צאו עם ילדיכם לקטוף תותים, בארץ יש מספר מקומות שבהם ניתן לעשות זאת "גגלו" ותמצאו. אוכל להמליץ על מקום אחד בוא אני ביקרתי עם הילדים :" רוח שתות" שם ספציפית תוכלו למצוא גם אטרקציות נוספות כמו אפיית פיתות עיראקיות וכו', כל ילד יקבל קופסא שאותה הוא יוכל למלא בתותים טעימים אותם קטף ולאכול כאוות נפשו.

פינות חי- כמה נחמד וכמה נעים לפגוש מגוון חיות חברותיות, ללטף, להאכיל, לרכב על פוני, חוויה אמיתית לקטנטנים, הנסיעה לא רחוקה, המחיר סביר...לכו על זה.
כאן המקום להזכיר לכם, היזהרו והישמרו ממקומות הומי אדם בחגי ישראל (ספארי, לונה פארק סופרלנד) אל תשכחו שבארצנו הקטנטונת יש רק ספארי אחד אותו פוקדת מדינה שלמה על כן אתרים אלו יהיו עמוסים וגדושים באנשים שלא נדבר על הפקקים להגיע לשם...מה שיכול להרוס את החוויה הנעימה ואת יום הכיף עם הילדים. שלא תגידו שלא אמרתי...העדיפו אתרים קטנים יותר אליהם מגיעים רק הסובבים.

פיקניק בגינה שליד הבית- ארזו בצידנית קצת אוכל, חטיפים, שתיה ושמיכת פיקה, קחו איתכם כמה משחקים, תופתעו לגלות כמה נחמד יהיה לשבת עם המשפחה בגינה שליד הבית (אם שכחתם משהו אפשר לשלוח את אבא שיביא), הילדים ישחקו בגן שעשועים לידכם בזמן שאתם מתענגים על הקפה בתרמוס שלקחתם מהבית, כשיתעייפו מהמשחקים ישבו יחד אתכם על שמיכת הפיקה, משחקי קופסא משפחתיים, אוכל והרי לכם בילוי אמיתי בחיק המשפחה. אפשר להביא מצלמה ולנצל את היום לתמונות משפחתיות מצחיקות עם הילדים.

אחריי שלושה ימים של אטרקציות אפשר לקחת יום אחד לביקורים משפחתיים, סעו לבקר את סבתא, סבא, דודים, דודות..ותעבירו יום שלם עם המשפחה המורחבת.

אחריי ארבעה ימים של יציאה מהבית אפשר לקחת יום אחד של אתנחתא מהיציאות ולהישאר קצת בבית, לא יקרה כלום אם זה יהיה גם יומיים. קצת טלויזיה, קצת משחקי מחשב, קצת משחקים בג'ימבורי הפרטי שלכם וקצת להישאר עם פיג'מה כל היום...אחריי הכל גם אתם בחופש מהעבודה...ספרו סיפורים, שירו שירים ותעבירו יום רגוע בבית.

אגב, הזדמנות מצוינת גם להכין את חוברות החג שהילדים קיבלו בבית ספר.

ליום השני בבית אפשר לקנות משחקי יצירה כמו למשל גבס, לצאת החוצה עם צבעי גועש ולהכין עבודות יצירה ופעילויות חביבות עם הילדים. תנו להם להתלכלך ולהשתולל עם היצירות גם אם זה לא יצא פיקאסו הרווחתם עוד יום נעים עם הקטנים. טיפ קטן: ישנן חברות כמו "ארגז הקסמים" שמכינות ארגז פעילויות תואמות גיל. קנו ארגז כזה או הכינו בעצמכם מראש לאותו יום בחופשה בו תשארו בבית. מלאו אותו בדפי צביעה, צבעים, פאזלים וכו' אפשר גם להיכנס למטבח, לשים סינרים ולהכין יחד כדורי שוקולד או כל דבר אחר העולה על רוחכם.

קניון- יום שופינג נחמד עם הילדים, פנקו את הילדים על המאמץ הכביר שעשו במציאת האפיקומן....בחרו יום בחופשה לטיול בקניון שכולל ארוחת צהריים ומתנה נחמדה לכל ילד, בחלק מהקניונים יש באולינג/ג'ימבורי/קולנוע. בחרו פעילות שמוסכמת על כולם (אפשר לערוך הגרלה) ולכו על זה.

מוזיאונים- נצלו את החופש גם קצת ללמד את הילדים על ההיסטוריה של מדינתו, בחרו מוזיאון שיעניין את הילדים "גגלו" מוזיאונים בארץ ובחרו יחד עם הילדים. חשוב שהמוזיאון יעניין אותם ויגע ככל הניתן בתחומי העניין שלהם.

הצגה/קרקס- פסח ידוע במופעים שלו כמעט כמו שחנוכה בפסטיבלים. מהרו וקנו (לפני פסח כי בפסח כבר לא ישארו כרטיסים) כרטיס לקרקס או הצגה.

רגע כבר כמה ימים ששוב לא ראינו את סבא סבתא והדודים- ארגנו יום של על האש בפארק, או אפילו אצלכם בבית והזמינו את המשפוחה או החברים כי מה יותר ישראלי מעל האש.

עברנו עשרה ימים ואפילו לא היינו בים/בריכה....
ראיתם איזה יופי...לא חסר מה לעשות.
אם לא אהבתם את אחת האפשרויות המירו את זה ביום של ים או בריכה..
וכך תעבירו עשרה ימים נעימים ומהנים אותם ביליתם בחיק המשפחה ובתקציב נמוך.
לאופציות נוספות בתקציבים גבוהים תצטרכו להמתין לבלוג הבא 
חג "חירות" שמח!!!!
כותבת המאמר: סיון נצח – אמא לשניים.