פעילות קהילתית

טיפים לרכיבה בטוחה ביום כיפור

טיפים לרכיבה בטוחה ביום כיפור

15 ספטמבר 2021
בנתניה נפגעו 30 ילדים בני נוער ברכיבה על אופניים ב...
תושבי השרון עומדים בכל יום בפקקים

תושבי השרון עומדים בכל יום בפקקים

14 ספטמבר 2021
סקר אור ירוק – 78% מתושבי השרון עומדים בפקק בכל יו...
הפנינג נגישות של לקוחות אתגר בחוף סירונית

הפנינג נגישות של לקוחות אתגר בחוף סירונית

13 ספטמבר 2021
לקוחות מרכז אתג"ר לאנשים עם מוגבלות פיזית הגיעו לח...
תינוק חולץ מרכב נעול בנתניה

תינוק חולץ מרכב נעול בנתניה

06 ספטמבר 2021
נתניה: תינוק ננעל בשגגה ברכב, כונני ידידים בשיתוף...

אנשים בנתניה

סמל גל נצר מנתניה מצטיינת חטיבה דרומית

סמל גל נצר מנתניה מצטיינת חטיבה דרומית

08 ספטמבר 2021
סמל גל נצר מנתניה נבחרה בין מצטייני ראש השנה של משרתי ח...

"אני לא מתנגד לחיסון, אבל צריך להיבדק ולהתייעץ קודם"

03 ספטמבר 2021
איציק סמדג'ה חווה תופעות לוואי קשות לאחר שהתחסן בפעם הש...
סיפור ההצלחה של נעה אורן

סיפור ההצלחה של נעה אורן

06 אוגוסט 2021
נעה אורן, תושבת נתניה, סמנכ"לית ראש מינהלת פיתוח הנמלים...

"נתניה תחזור להיות אחת הערים התיירותיות המובילות בישראל"

16 יולי 2021
שר התיירות הנכנס, יואל רזבוזוב, לא עצר כדי להסתגל לתואר...

קראו עוד: אנשים בנתניה >>>

חינוך ומצויינות

עיריית נתניה נערכת לפתיחת שנת הלימודים

עיריית נתניה נערכת לפתיחת שנת הלימודים

25 אוגוסט 2021
מערכת החינוך בנתניה נערכת לפתיחת שנת הלימודים בצל אתגרי הקורונה. ...
גויסה תרומה לפתיחת מרכזי למידה לצמצום פערים

גויסה תרומה לפתיחת מרכזי למידה לצמצום פערים

20 אוגוסט 2021
תרומה כספית גויסה מתורמים ממיאמי לפתיחת מרכזי למידה לצמצום פערים לימוד...
7 בתי ספר מצטיינים בנתניה. המורים יתוגמלו באלפי שקלים

7 בתי ספר מצטיינים בנתניה. המורים יתוגמלו באלפי שקלים

19 אוגוסט 2021
משרד החינוך פרסם רשימת תיכונים מצטיינים. ביניהם שבעה תיכונים מנתניה. ה...
יוזמה, מצויינות וחדשנות לקידום יוצאי אתיופיה

יוזמה, מצויינות וחדשנות לקידום יוצאי אתיופיה

11 אוגוסט 2021
בטכס חגיגי העניקה העירייה בשבוע האחרון, פרסים למי שגילה יוזמה, מצויינו...

מירב בן ארי, מקום שישי במפלגת כולנו של משה כחלון, נותרה מחוץ לכנסת לאחר שכולנו זכתה לארבעה מנדטים בלבד. כעת היא מספרת על התגובות האוהדות שקיבלה מכל כיוון, מעלה זיכרונות ילדות מנתניה ומשתפת באכזבה מהתוצאות. "בבחירות האלה הנושאים החברתיים והכלכליים נדחקו הצדה", היא אומרת. ראיון עם הפוליטיקאית (לשעבר) הכי חברתית ואהובה בקואליציה

מירב בן ארי

חברי הכנסת מירב בן ארי ומשה כחלון

מעט מאוד פוליטיקאים זוכים לקונצנזוס מקיר לקיר לגבי נחיצותם בכנסת ישראל. אחת הבודדות היא מירב בן ארי, שנבחרה במשך חמש פעמים רצופות, כולל בשנה הנוכחית, לחברת הכנסת הכי חברתית בקואליציה. מי ששמה בראש מעייניה את הבעיות החברתיות-כלכליות של הציבור, בראשן "נאום ההומלסים" שהתייחס לבעיית הדיור וההצבעה נגד חוק הפונדקאות משום שלא כלל גברים יחידניים, מוצאת עצמה כעת מחוץ לכנסת לאחר שמפלגת כולנו בהנהגת משה כחלון, בה דורגה שישית, זכתה לארבעה מנדטים בלבד ועברה אך בקושי את אחוז החסימה. עד מהרה גילתה כי חסרונה בכנסת ה-21 הוא אכזבת הכלל ומורגש בכל קצוות הקשת הפוליטית.

"היו לי ימים לא פשוטים כי באמת רציתי לחזור לכנסת, אבל עכשיו אני מרגישה הרבה יותר טוב. בסופו של דבר הציבור בחר לתת לכולנו ארבעה מנדטים ולכן לא אהיה בפנים", היא אומרת בראיון ל"נתניה נט". "האמת שדי הרבה מאוכזבים – ימין, שמאל, חרדים, דתיים וחילוניים, גברים, נשים, צעירים ומבוגרים. לא האמנתי לעוצמת התגובות, אבל הן באמת מדהימות. קיבלתי הרבה תמיכה מסביב וזה מאוד מרגש ומחזק אותי. אני מרגישה שנגעתי בהרבה אוכלוסיות ועשיתי שינוי אמיתי בחברה. כנראה שלא הבנתי את יכולת ההשפעה שלי, אבל לפעמים רק כשאת הולכת את מבינה מה עשית".

מירב בן ארי

ח"כ מירב בן ארי 

קמפיין "געוואלד"

כפועל יוצא מפעולותיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שדחף להגדיל ככל האפשר את גוש הימין, נוצר מצב בו המפלגות הקטנות הפכו לקטנטנות ואיבדו לא מעט מכוחן – כולנו כמשל. את בן ארי זה כמובן מקומם. "בגלל קמפיין "געוואלד" של ביבי, שאמר ששלטון הימין בסכנה, כולם התגייסו להציל אותו ועל הדרך הוא דרס את כל המפלגות הקטנות. זה מכעיס אותי כי בסופו של דבר מנדט אחד יותר או פחות לא היה קריטי לו, אבל בהחלט משמעותי והרבה יותר קריטי לנו. זה שינה את הכל". ניצחון בבחירות, אם תהיתם, הוא ממש לא ההגדרה המתבקשת מבחינתה. "אני ממש לא רואה בזה ניצחון", אומרת בן ארי. "זו תוצאה יחסית יפה ביחס למפלגות אחרות שנמחקו לחלוטין וסבירה ביחס למצב המאוד מורכב שהיינו בו".

מה לדעתך אומרות תוצאות הבחירות על האג'נדה החברתית?

"הבחירות האלה עסקו בעיקר בביבי וגנץ והנושאים החברתיים והכלכליים נדחקו הצדה, אבל בסוף הם יגלו שבזה הכנסת מתעסקת וזה מה שהיא צריכה לעשות".

פריפריה חברתית

מירב בן ארי (43), אם לאריאל בת השנתיים, נולדה ברעננה ובגיל 10 עברה עם משפחתה לנתניה, שם התגוררה ברחוב עולי הגרדום. בגיל 24 עזבה להרצליה למטרת לימודים במרכז הבינתחומי, שם השלימה תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנהל עסקים והתמחות במנהיגות ציבורית. בנוסף כיהנה כיו"ר אגודת הסטודנטים, האישה הראשונה שנבחרה לתפקיד היוקרתי. כיום מתגוררת במרכז תל אביב. בן ארי הקימה בנתניה מרכז לנוער בסיכון ועבדה בו במשך עשר השנים שקדמו לבחירתה לכנסת. במסגרת זו, מאות נערים בכתות ח'-י"א היו נהנים מדי יום מארוחת צהריים, סיוע בשיעורי בית ומגוון פעילויות. "הכנסת מדברת כל הזמן על פריפריה גיאוגרפית, אבל אני שמתי על המפה את הפריפריה החברתית שקיימת בערים במרכז הארץ", היא מדגישה. "יש שכונות כמו דורה, קריית נורדאו ואזורים, שילד שם זקוק לסיוע לא פחות מילד שגר בדימונה או ירוחם. הרבה פעמים הכנסת תולה את הדברים בכך שאם יש עיר חזקה היא כבר תדאג לילדיה, אבל יש ערים שאין להם את המשאבים עבר הילדים בשכונות המוחלשות. תמיד חידדתי את הנקודה הזו. יש בעיות גם במרכז ולפעמים הן הרבה יותר קשות".

כמי שהעבירה את שנות נעוריה ובגרותה בנתניה, יש לבן ארי לא מעט זיכרונות נעימים. "נתניה היא חלק ממני, קודם כל המשפחה וסבא וסבתא שגרו בשיכון ותיקים, שהיה אז סוג של מושב", היא מספרת. "סבי, זקי סעדון ז"ל, היה השען של העיר ומאוד מפורסם בנתניה. אני ואחותי עשינו בוותיקים את כל החופשות ויש לי זיכרונות טובים של פרחים ושדות, הדלתות היו תמיד פתוחות, כולם שיחקו יחד, עשרות ילדים מתחת לבית. היינו חבורה טובה, כשגם אלי פיניש גדל איתי באותו הרחוב. גדלתי בנתניה קצת אחרת, ילדות משותפת של ביחד".

מה התכניות שלך בהמשך הדרך?

"אני עדיין לא יודעת, רק עכשיו הסתיימו הבחירות. בכל אופן הקטע החברתי הוא כמו חיידק, אי אפשר להימלט ממנו. אקח קצת הפסקה, אנוח, אבדוק אפשרויות ואחשוב מה לעשות".