נתניה מציגה: תערוכתו של אנדריי מקרביץ'-סולן להקת הרוק "משינה ורמני" מרוסיה עם מיטב יצירותיו

אנדריי מקרביץ'

אנדריי מקרביץ', סולן להקת "משינה ורמני" | צילום: BARD PRODUCTIONS

אנדריי מקרביץ' מוכר לרבים כסולן להקת הרוק המפורסמת ברוסיה "משינה ורמני". בנוסף לקריירה המוזיקלית שלו, מקרביץ' הוא גם אומן יוצא מן הכלל. 

את להקת הרוק Mashina Vremeni ("מכונת הזמן") הקים מקרביץ' בשנת 1969, יחד עם חבריו לכיתה. הלהקה הכתה גלים והפכה לאחת היודעות ברוסיה. במהלך הקריירה שלו הקליט מקרביץ' עשרות אלבומים, השתתף בתכניות טלוויזיה רבות, כתב ספרי זיכרונות וספרי שירה.

אך לא רק מעריצי להקת "משינה ורמני" מתעניינים ביצירותיו של אנדריי מקרביץ'. ביצירותיו מביא המוזיקאי והאמן לידי ביטוי את מיומנותו של הצייר הקלאסי המתקיימת לצד הקלילות והאירוניה של משקיף מן הצד.

השקפה חיובית זו על העולם הינה הבסיס לחברותו ארוכת הטווח של אנדריי מקרביץ' עם האמן הישראלי סשה גליצקי. שניהם בעלי דעות דומות, היוצרים יחד ציורים מלאי הומור וחוכמת חיים, תוך כדי שהם מציירים ממש ב"ארבע ידיים".

התערוכה המשותפת הקרובה של מקרביץ' וגליצקי נקראת "יבש-חצי יבש", והיא מוקדשת, כפי שאתם יכולים לנחש, ליין.

אמנים מתייחסים ליין לא רק כמקור לאופטימיות והשראה, אלא גם בתור המהות האסתטית החשובה ביותר.

"לאלכוהול תפקיד עצום בהיסטוריה האנושית", אומר אנדריי מקרביץ', "תרבות היין ושתיית היין יצרו מסורות, מחקר ותגליות בתחומי החיים והעבודה שלנו. סשה ואני בחרנו בכד - אחד החפצים החשובים ביותר מאז ימי קדם הקשורים ליין, כמוטיב עיקרי לתערוכה החדשה, בה כל כד מספר סיפור משלו ומציג משמעות שונה.

תערוכת "יבש חצי יבש" תתקיים בנתניה, גלריה על הצוק, רח׳ המעפילים, 19
החל מ 25 לספטמבר ועד 23 לאוקטובר
שעות פעילות התערוכה :
10:00 - 20:00